Exercise Mat inSPORTline Fity 140 x 61 cm


Ако го купите ова вие заштедувате

Exercise Mat inSPORTline Fity is a professional fitness accessory for exercising on the floor.

SKU: a65465f46715 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190-1290 Поени во вредност од 119 ден-129 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190-1290 Поени во вредност од 119 ден-129 ден!
x
16 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Exercise Mat inSPORTline Fity 140 x 61 cm

 

Exercise Mat inSPORTline Fity is a professional fitness accessory for exercising on the floor. The soft NBR material (synthetic rubber) is extremely comfortable and sweat and water resistant. Thanks to the special 15-mm thick memory foam and anti-skid surface, the mat is ideal for difficult and repetitive routines. A welcome addition to the mat is a practical strap for better transport.

Technical description:

  • Professional exercise mat
  • Soft material
  • Sweat and water resistant
  • Memory foam
  • Anti-skid surface
  • Carrying strap
  • Dimensions: 140 x 61 cm
  • Mat thickness: 1.5 cm
  • Weight: 980 g
  • Material: NBR (synthetic rubber)
Дополнителни информации
boja

Green Yellow

,

Purple

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.