ESSENTIAL AMINO ENERGY 558 gr | 62 servings

1,890 ден

  • Обезбедување на есенцијални аминокиселин
  • Енергија
  • Подобрен фокус
SKU: c29c6ec4244c Бренд:

/

13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Додаток во исхраната со аминкиселини со овошен вкус подготвен за мешање во прав со кофеин, витамин Ц и засладувачи.

Висока содржина на кофеин (100 mg / сервирање). Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки.

Essential Amino Energy

витаминот Ц учествува во нормалниот енергетски метаболизам

Кофеинот придонесува за зголемена будност и подобра концентрација

Нето тежина: 558 g ℮ | / 62 сервирања

Информации за алергени: содржи соја (лецитин), може да содржи: млеко, глутен, јајца, јаткасто овошје и кикирики.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.