Pure Iso Whey 2kg Yava Labs Original price was: 4,190 ден.Current price is: 3,590 ден.
Back to products
BioTechUSA Muscle Mass Gainer 4000gr 72servings Original price was: 3,690 ден.Current price is: 3,290 ден.

Elite Whey Protein 2kg Yava Labs

Original price was: 3,390 ден.Current price is: 3,090 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

  • БОГАТ СО ПРОТЕИН
  • МАЛКУ МАСНОТИИ
  • ЛЕСНО ЗА АПСОРБИРАЊЕ
  • НЕВЕРОЈАТНИ ВКУСИ
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1545 Поени во вредност од 155 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1545 Поени во вредност од 155 ден!
x
15 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Elite Whey Protein од Yava Labs

Производот го произведуваме со модерна напредна технологија, а со тоа ја задржуваме целата структура и активност на функционалните протеини од сурутка и факторите на раст. Има највисока хранлива вредност и анаболна активност од кој било протеин во исхраната.

Нашиот Elite Whey Protein има висока хранлива вредност поради неговата извонредна сварливост, апсорпција и оптимални пропорции на есенцијални и не-есенцијални амино киселини, како и извонредно висока пропорција на протеини, амино киселини со разгранет ланец (BCAA), леуцин и глутамин. Во врска со вежбањето со отпор,

Една порција од 30 грама содржи 22 грама протеини, 5 грама BCAA есенцијални за раст на мускулите и непријатност во мускулите и 2,4 грама леуцин кој помага за заздравување на коските, зголемување на растот на мускулите и чиста телесна маса. Протеинот Elite Whey содржи низок шеќер и има многу малку масти. Други состојки се концентрат на протеин од сурутка 95,46% (од млеко), вкус, емулгатор: карбоксиметилцелулоза, сончоглед лецитин, згуснувач: гуар, гума за џвакање, ксантанска гума, сол, засладувачи: сукралоза, ацесулфам К. Тоа е врвен протеински шејк во секое време од денот, без разлика дали е наутро, после тренинг или пред спиење.

Препорачана употреба: Темелно измешајте 1 мерица Elite Whey Protein (30 g) во 200 ml вода или млеко. Може да земете во секое време од денот.

Предупредувања: Не користете ако сте алергични на некоја од суплементите. Не користете за време на бременост и доење. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Складирање: Да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина и да се чува подалеку од дофат на деца.

Нутритивни вредности

Дополнителни информации
Flavor

Vanilla Ice Cream

,

Chocolate Ice Cream

,

Cookies and Cream

,

Strawberry Ice Cream

,

White Chocolate Raspberry

,

Chocolate Caramel Toffee

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.