DIET WHEY PROTEIN 2kg – 80 servings


Ако го купите ова вие заштедувате

–       Конјугирана линолна киселина во прав и Л-катнитин

–       Ниска содржина на јаглехидрати и шеќери

–       Екстракт од зелен чај

–       Халал сертифициран производ

SKU: 548de9e9784a Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1495 Поени во вредност од 150 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1495 Поени во вредност од 150 ден!
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Diet Whey е до сега најнапредниот достапен протеински додаток во исхраната , во кој се комбинирани протеински изолат и концентрат од сурутка, со конјугирана линоленска киселина, Л-карнитин и зелен чај, што резултира со протеинска мешавина со екстремно ниска содржина на јаглехидрати. Фокусирајќи се на комбинацијата на витални нутриенти и состојки успеавме да го создадеме овој додаток во исхраната со одличен вкус за сите лица кои сакаат поедноставен пристап кон дневниот внес на протеини.

Главни карактеристики

–       Конјугирана линолна киселина во прав и Л-катнитин –       Ниска содржина на јаглехидрати и шеќери
–       Екстракт од зелен чај –       Халал сертифициран производ

Секоја состојка во оваа серија е подложена на строг преглед и тестирање за забранети супстанции пред производство под мониторирана програма. Финалните производи потоа се произведуваат и пакуваат во акредитирана лабораторија со ISO 22000, BRC, GMP и Halal стандарди за да се обезбеди највисоко ниво на сигурност за спортистите кои ги користат.

Внимание: Консултирајте се со лекар пред употребување на производот, доколку имате помалку од 18 години, сте бремени или доите, или доколку имате или се сомневате во некаква медицинска состојба или земате лекови. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Складирајте на ладно, суво место, подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

 

 

 

 

Дополнителни информации
Flavor

Chocolate Dessert, Strawberry Milkshake, Vanilla Ice Cream

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.