Delta Pants – Gray

2,390 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

  • Slim Fit
  • Ribbed Knees
  • Drawstring Waistband
  • Zipped Pockets
  • Matching Hoodie Available
SKU: 416bdaa195cd Бренд:
x
17 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Delta Pants – Gray

 

  • Slim Fit
  • Ribbed Knees
  • Drawstring Waistband
  • Zipped Pockets
  • Matching Hoodie Available

 

You can wear the Delta Pants both in the gym and while relaxing. The pants have ribbed knees that provide a cool look and allow for extra freedom of movement. They have a slim fit and are made of a blend of cotton and polyester, making them super comfortable to wear. They feature a drawstring waistband, zippered pockets, and of course the recognizable Gorilla Wear logo. Available in Army Green, Black, and Gray. Complete your outfit with the matching Delta Hoodie!

Дополнителни информации
Size

L

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.