Creatine Monohydrate – 500gr

590 ден

  • експлозивна сила
  • забрзано закрепнување
SKU: 2414 Бренд:

/

19 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Креатинот монохидрат се карактеризира со најголема содржина на активна состојка. Креатинот промовира акумулација на вода во мускулните влакна, ја подобрува синтезата на протеините во телото и ја зголемува мускулната маса поради зголемување на силата . Подобри перформанси, поголемо зголемување на телесната тежина и како резултат ќе постигнете значително зголемување на вкупната мускулна маса. За најефикасно внесување на креатин од мускулните клетки, производот треба да се зема со многу течност. Производот се препорачува за употреба додека вршите било каков вид спорт.

Упатства: Измешајте 1/2 мерица (3 g) со 200 ml течност. Во зависност од вашите потреби за креатин, може да земете до 2 порции.

Нутритивни факти : Во сервирање :
Енергетска вредност < 0.1 kJ (< 0.1 kcal)
Масти < 0,1 g
-од кои заситени масни киселини < 0,1 g
Јаглехидрати < 0,1 g
– од кои шеќер < 0,1 g
Протеин < 0,1 g
Сол < 0,01 g
Креатин монохидра 3g
Состав: Креатин монохидрат (100%)

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.