, ,

CreaMASS – 500 g

Сподели:

CreaMASS е додаток во исхраната, соодветен за возрасни спортисти кои извршуваат интензивни физички активности.

Бренд:

790 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 790 Поени во вредност од 79 ден!

CreaMASS 500 g – без вкус

ДОДАТОК ВО ИСХРАНАТА

CreaMASS е додаток во исхраната, соодветен за возрасни спортисти кои извршуваат интензивни физички активности. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткотрајни, интензивни физички вежби (ефектот се постигнува со дневен внес од 3 g креатин).

Нутритивни информации

Дневна доза: 1 мерица (3,4 g)

 

Нутритивни информации Во 3,4 g
Креатин 3 g

СОСТОЈКИ: креатин монохидрат.

 

Употреба: Додадете 1 мерица (3,4 g) во 200 ml вода и земете еднаш дневно.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “CreaMASS – 500 g”

Сè уште нема оценки.