, , , ,

Combat 100% Isolate

Сподели:

Kлучни карактеристики

  • 24 g висококвалитетен протеински изолат од сурутка добиен со вкрстена микрофилтрација
  • Филтрација на ниска темппература за да се задрќи протеинската содржина
  • Одличен вкус
  • Тестиран за забранети состојки
  • Без вештачки бои
  • Без глутен
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

This product is currently out of stock and unavailable.

Спореди
SKU: Недостапно Категории: , , , ,

СОСТОЈКИ: протеински изолат од сурутка (содржи млеко) [протеински изолат од сурутка (содржи млеко), емулгатор: соја лецитин)]; вкусови; згуснувачи: гуарова гума, ксантанова гума; натриум хлорид засладувач: сукралоза.

Може да содржи траги од глутен, јајца, кикирики и разни видови јаткасти плодови и семиња.

Нутритивна вредност
Сервирање: 28 g ( 1 мерица)
Вкупно дози во пакувањето: 32 / 64
Типична вредност Во 100 g %ПДВ* Во 30 g дозирање %ПДВ*
Енергија (kJ / kcal) 1546 / 370 18% 433 / 104 5%
Масти (g) 0,97 1% 0,27 0%
   Oд кои заситени (g) 0,68 3% 0,19 1%
Јаглехидрати (g) 2,99 1% 0,84 0%
   Од кои шеќери (g) 1,34 1% 0,37 0%
Влакна (g) 0,24 0,07
Протеини (g) 85,69 171% 23,99 48%
Сол 0,65 11% 0,18 3%
*Препорачан дневен внес

Препорачана Употреба: Измешајте 1 мерица (30 g) во чаша вода (250 ml).

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.