COLLAGEN RENOVER | 350 gr

990 ден

ЈА ОБНОВИВА ЗГЛОБНАТА РСКАВИЦА И ЈА ОДРЖУВА КОЖАТА ЗДРАВА И УБАВА

  • КОМПЛЕКС ЗА РЕГЕНЕРАЦИЈА НА РСКАВИЦАТА
  • ВИСОКО БИОАКТИВНИ КОЛАГЕН ПЕПТИДИ
  • КОЛАГЕН ХИДРОЛИЗАТ+ ВИТАМИН Ц
SKU: 2857beaaf35e Бренд:

/

20 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Collagen Renover. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Хидролизиран колаген со витамин Ц. Collagen Renover содржи витамин Ц кој ја поддржува нормалната продукција на колаген со цел да се обезбеди подобра функција на ‘рскавиците и коските. Препорачаната дневна доза е 10 g (3 мерици).

Препорачана употреба: Растворете една доза од производот – 5 g (1,5 мерици) во 100 ml вода. Земете две сервирања дневно, препорачливо 30 минути пред оброк.

Состојки: хидролизиран колаген (93,2%), регулатор на киселост – лимонска киселина, ароми, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), засладувач – сукралоза, боја за вкус на лимон – бета каротен, боја за вкус на цреша и јагода-банана – азорубин

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Азорубинот може да има негативно дејство врз активноста и вниманието кај децата. Во производниот погон се користат алергени како на пр.: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје. Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Рок на употреба, сериски број и земја на потекло: означено на пакувањето. Нето тежина: означено на налепницата со бар-код и вкус.

 

Активни состојки Во 10 g Во 5 g
Колагенска матрица

Колаген Хидролизат

 

9320,0 mg

 

4660,0 mg

Витамин Ц 80,00 mg (100%)* 40,00 mg (50%)*

 

*Препорачан дневен внес

**Дневна доза од производот

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.