Back to products
HydroBeef™ Peptide Protein 2kg Double Choco Coconut Original price was: 4,490 ден.Current price is: 3,990 ден.

Clear Whey Hydrolyzate 500gr Kiwi Melon

1,390 ден

» лесно мешање и освежителен вкус
» без маснотии – без аспартам/ацесулфам – без млечен вкус
» ниска содржина на шеќер
» протеинот придонесува за раст на мускулната маса
» протеинот придонесува за одржување на мускулната маса

SKU: 3356 Бренд:

/

13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Amix™ Clear Whey Hydrolyzate е висококвалитетен кристално чист хидролизиран протеин од сурутка во високо концентрирана форма за да обезбеди максимална функционалност со интересен профил на аминокиселини. Овој висококвалитетен производ е транспарентен, лесно се раствора и со чист, освежителен вкус. Без млечен вкус.

Препорачана употреба: Измешајте 1 дозер (25 g) со 250 ml ладна вода. Користете блендер или рачен шејкер и мешајте 30 секунди. Земете 1-3 сервирања дневно, меѓу оброци, во зависност од Вашата потреба за протеини. Производот вклучува дозер кој може да се спушти на дното на садот за време на транспорт.

Вкус – Blue Raspberry 

Нутритивни факти : во 25 g Во 100 g:

Енергетска вредност 366 kJ / 87 kcal 1 464 kJ / 350 kcal;

Вкупно масти 0,1 g 0,5 g;

Заситени масти 0,05 g 0,2 g;

Вкупно јаглехидрати 0,7 g 2,7 g;

Шеќери 0,2 g 1 g;

Влакна 0 g 0 g ;

Протеин 22 g 86 g;

Сол 0,02 g 0,08 g.

Состав: хидролизиран протеин од сурутка, арома, агенс против пена: полидиметилсилоксан, силициум диоксид; засладувач: сукралоза; бои: антоцијани, бакар комплекс од соли на
натриум хлорофилин.

Вкус – Kiwi Melon

Нутритивни факти : во 25 g Во 100 g:

Енергетска вредност 366 kJ / 87 kcal 1 464 kJ / 350 kcal ;

Вкупно масти 0,1 g 0,5 g ;

Заситени масти 0,05 g 0,2 g ;

Вкупно јаглехидрати 0,7 g 2,7 g ;

Шеќери 0,2 g 1 g ;

Влакна 0 g 0 g ;

Протеин 22 g 86 g ;

Сол 0,02 g 0,08 g.

Состав: хидролизиран протеин од сурутка, арома, агенс против пена: полидиметилсилоксан, силициум диоксид; засладувач: сукралоза; бои: хлорофилин бакар комплекс од соли на натриум, бета каротен.

Предупредување за алергени: може да содржи траги од јајца, глутен, соја, школки, јаткасти плодови и кикирики. Внимание: Не го користете производот доколку сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Чувајте на температура до 25 о С, на разладено, суво  место, подалеку од сончева светлина. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Производителот не одговара за штети предизвикани од несоодветна употреба или складирање. Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.