Nutrend L CARNITINE 100000 1L

1,490 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

Carnitine 100 000 is one of the products with the highest content of liquid carnitine base in the market.

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!
1,490 ден
1 Парче
1,290 ден (13% off)
2+ Парчиња
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Нутритивни факти

Во 100 ml Во сервирање 10 ml
Енергија 115 kJ / 27 kcal 12 kJ / 3 kcal
Масти 0 g 0 g
 Од кои заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 0 g 0 g
 Од кои шеќери 0 g 0 g
Влакна 0 g 0 g
Протеини 5,4 g 0,5 g
Сол 0 g 0 g
Л-карнитин 10000 mg 1000 mg
Пантотенска киселина (витамин Б5) 60 mg = 1000 %* 6 mg = 100 %*
Витамин Б6 14 mg = 1000 %* 1.4 mg = 100 %*

*% од препорачано дневно внесување.

 

Содржи: 1g Л-карнитин во сервирање / вкупно сервирања во пакувањето: 100

 

Carnitine 100 000. Додаток на исхраната, со засладувачи. Вкус на вишна.

Препорачана доза: максимална дневна доза е 10 ml. Дозата се пие наутро на празен стомак или 30 минути пред физичка активност. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Употреба: наменет за непосредна консумација или разредување со вода или спортски пијалак. Откако ќе се отвори, да се чува на температура што не надминува 25°C и да се користи во рок од 4 месеци.

 

Состојки: вода, Л-карнитин, регулатори на киселост: лимонска киселина и јаболкова киселина, конзерванс калиум сорбат, калциум Д-пантотенат (витамин Б5), конзерванс: натриум бензоат, засладувач: ацесулфам К, арома, засладувач: сукралоза, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), засладувач: стевиол – гликозиди, средство за боење Е122 – може да има негативно влијание врз активноста и вниманието кај децата.

 

Производот не служи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана или здрав начин на живот. Не е наменет за деца, бремени жени или доилки! Чувајте надвор од дофат на деца! Да се ​​чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

 

 

 

Дополнителни информации
Flavor

Lemon

,

Sour Cherry

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.