-28%
, , , , , , ,

BETA CREATINE 375gr 50 servings Blood Orange

Сподели:

Супериорна мешавина на креатин / Бета Аланин

  • 4000mg висококвалитетен креатин монохидрат микронизиран Mesh 200
  • 2000mg Бета Аланин по порција
  • Високо ниво на енергија
  • Зголемување на ефикасноста
  • 50 порции
  • Инстант растворање

Вкус:

Црвен портокал

Бренд:

790 ден 1,090 ден

Beta Creatine – Додаток во исхраната – сила и издржливост

Beta Creatine е производ кој на лицата што се бават со интензивни физички вежби им обезбедува популарни хранливи компоненти како што се: креатин монохидрат и бета аланин. Креатинот ги зголемува физичките перформанси за време последователни, краткотрајни, високоинтензивни физички вежби.

Состојки: Креатин монохидрат, бета аланин, лимонска киселина (регулатор на киселост), арома на портокал, силициум диоксид (агенс против згрутчување), јаболкова киселина (регулатор на киселост), калциум фосфат (агенс против згрутчување), бета каротен (Е160А) (боја), сукралоза (засладувач), арома на грејпфрут, ацесулфам К (засладувач).

Препорачана  употреба: 1 сервирање – 7,5 g (1 рамен дозер – пакувањето вклучува дозер) се раствора во 250  ml вода и се зема еднаш дневно, пред тренинг. Земете 15 минути пред тренинг, или наутро. Ви препорачуваме да го користите вага за мерење на точна количина. Консумирајте веднаш по подготовката. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна исхрана. Урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Да не се користи кај деца, бремени жени и доилки.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.