Bcaa High Speed 900gr

1,990 ден

BCAA High Speed

апсорбирачка БЦАА матрица

Аминокиселини

Додаток во исхраната

SKU: 0049415b6be8 Бренд:

/

12 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

ВCAA High Speed. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Солубилна БЦАА матрица. BCAA High Speed е додаток во исхраната кој содржи аминокиселини со разгранет ланец. BCAA High Speed содржи Л-леуцин, Л-валин и Л-изолеуцин во однос 2:1:1 кој е оптимален за телото. BCAA High Speed подготовката, доаѓа во вкусна пијачка форма која веднаш го дополнува нивото на клучните амино киселини со разгранет ланец.

Препорачаната дневна доза е 20 g (4 мерици).

Препорачана употреба: Растворете една порција од производот – 10 g (2 мерици) во 300 ml вода во шејкер. Земете 2 порции дневно. Во деновите кога имате тренинг: првата порција земете ја 30 мин. пред тренинг, втората веднаш по тренингот. Во деновите кога немате тренинг: првата порција земете ја наутро по станувањето, втората порција меѓу оброци.

Состојки: High Speed матрица од аминокиселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин) (60%); малтодекстрини; регулатори на киселост – лимонска киселина, јаболкова киселина киселина; ароми; згуснувачи – целулозна гума, ксантанова гума; засладувач – сукраклоза; боја за вкус на лимон – бета каторен; боја за вкусот на цреша-грејпфрут – азорубин; боја за вкусот на кола – амониа карамел.

Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

 

Активни состојки Во 20 g* Во 10 g
Л-Леуцин 6000,00 mg 3000,00 mg
Л-Валин 3000,00 mg 1500,00 mg
Л-изолеуцин 3000,00 mg 1500,00 mg

*дневна доза од производот

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.