-22%

AminoDEX® 120 tablets

Сподели:

AMINO DEX е додаток во исхраната базиран на есенцијални аминокиселини наменети за возрасни спортисти. AMINO DEX е направен со есенцијални амино киселини од потеклото Kyowa Quality®. Исто така содржи дипептид Л-Аланил-Л-Глутамин (Sustamine®).

Бренд:

1,390 ден 1,790 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1390 Поени во вредност од 139 ден!

Amino DEX

120 таблети                    24 дози             156 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

AMINO DEX е додаток во исхраната базиран на есенцијални аминокиселини наменети за возрасни спортисти. AMINO DEX е направен со есенцијални амино киселини од потеклото Kyowa Quality®. Исто така содржи дипептид Л-Аланил-Л-Глутамин (Sustamine®). Интеграцијата на есенцијални амино киселини може да биде корисна во случај на намален внес на храна или зголемена потреба. Eсенцијалните амино киселини придонесуваат за задоволување на барањата за протеини и, исто така, амино киселините со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин) се дел од спортската исхрана.

Категорија:

 

Нутритивни информации Во 5 таблети
Л-Леуцин (Kyowa Quality®) 1000 mg
Л-Изолеуцин (Kyowa Quality®) 500 mg
Л-Валин (Kyowa Quality®) 500 mg
Л-Фенилаланин (Kyowa Quality®) 645 mg
Л-Треонин (Kyowa Quality®) 555 mg
Л-Лизин (Kyowa Quality®) 715 mg
Л-Метионин (Kyowa Quality®) 350 mg
Л-Триптофан 185 mg
Л-Аланил-Л-Глутамин (сустамин®) 550 mg

 

СОСТОЈКИ: Аминокиселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин, стабилизатори: багрем гума, ксантанова гума, хидроксипропилметилцелулоза), агенс за полнење: микрокристална целулоза, Л-лизин хидрохлорид, Л-треонин, Л-аланил-Л-глутамин (Sustamine®), Л-метионин, Л-триптофан, агенси против стврднување: талк, магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид..

Употреба: Земете 5 таблети еднаш дневно, пред или после тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.