AMINO POWER LIQUID 500ml

850 ден

AMINO POWER LIQUID offers a comprehensive spectrum of amino acids in a liquid form, which enables the fastest possible delivery of amino acids.

SKU: 3762 Бренд:

/

11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

 

Нутритивни факти Во 100 ml Во ервирање 40 ml
Енергетска вредност 563 kJ/ 133 kcal 225 kJ/ 53 kcal
Масти 0,2 g 0,06 g
   Од кои заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 0 g 0 g
   Од кои шеќери 0 g 0 g
Влакна 0 g 0 g
Протеини 31 g 12,4 g
Сол 0,3 g 0,1 g
Типичен аминокиселински профил  
Л-аланин 1830 mg 732 mg
Л-аргинин 4148 mg 1659 mg
Л-аспартамска киселина 1579 mg 632 mg
Л-цистеин 10 mg 4 mg
Л-глутаминска киселина 3607 mg 1443 mg
Глицин 4269 mg 1708 mg
Л-хистидин 406 mg 162 mg
Хидроксилизин 298 mg 119 mg
Хидроксипролин 2213 mg 885 mg
Л-изолеуцин** 640 mg 256 mg
Л-леуцин** 1252 mg 501 mg
Л-лизин* 1260 mg 504 mg
Л-метионин * 427 mg 171 mg
Л-фенилаланин* 761 mg 304 mg
Л-пролин 3212 mg 1285 mg
Л-серин 1005 mg 402 mg
Л-треонин * 625 mg 250 mg
Л-тирозин 589 mg 236 mg
Л-валин** 956 mg 383 mg
Л-триптофан* 80 mg 32 mg
Л-орнитин 2370 mg 948 mg

* есенцијални аминокиселини

** аминокиселини со разгранет ланец

 

Amino Power Liquid. Додаток на исхраната со засладувачи. Комплексен аминокиселински спектар во течна форма. Препорачана доза: Измешајте доза од 40 ml во 250 ml вода и земете 1-2 пати дневно, најдобро веднаш по тренинг или пред спиење. Максималната дневна доза е 80 ml. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Протресете пред употреба. По отворање, чувајте на температура до 10оС. Користете во рок од 2 месеци.

Состојки: вода, хидролизиран говедски колаген, 10% казеин хидролизат PeptoPro®, Л-аргинин хидрохлорид, Л-орнитин хидрохлорид, регулатор на киселост: лимонска киселина, ароматична емулзија (сончогледово масло, арома, бои: каротени, лутеин и Е160е), засладувачи: ацесулфам К и сукралоза, конзерванси: сорбинска киселина и натриум бензоат, арома.

Производот не служи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана или здрав начин на живот. Не е наменет за деца, бремени жени или доилки! Чувајте надвор од дофат на деца! Да се ​​чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.