100% Whey 100 30 gr

Сподели:
  • Состав во доза од 30гр
  • Протеини 24.36гр,
  • Јагленихидрати 2,34 од кои шекер 0,54гр,
  • Масти 0.87гр од кои заситени 0,51гр

60 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 60 Поени во вредност од ден!

ВЕЈ 100 содржи 100% највисоко квалитетен веј протеин, кој е идеален извор на целосно вредни животински протеин. ВЕЈ 100е збогатен со сите амино киселини кој се потребни за телото да изгради мускулни влакна, вклучувајќи БЦАА и Л-глутамин. ВЕЈ 100брзо се раствара и лесно се апсорбира. Веј протеините помагаат да се зголеми нивото на мускулна маса. ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: се раствара една порција од производот – 30g (2 дозерки) во 200мл вода или млеко; користете шејкер или блендер. Во зависност од Вашите потреба, земете 2-3 порции дневно. Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората во текот на 1,5 часовен тренинг и третата пред спиење. Кога не  вежбате: првата порција земете ја наутро, втората помеѓу оброци и третата пред спиење.

Категорија: Ознака:

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.