Back to products
CLA PRO CLARINOL® QUALITY 120 SOFTGELS Original price was: 1,590 ден.Current price is: 1,090 ден.

100 ISO ZERO Whey Isolate


Ако го купите ова вие заштедувате

100 Iso Zero е протеински напиток со вкус на ванила

28дози 700 гр & 80 дози 2000гр

0 Јагленихидрати

0 Шекер

0 Масти

0 Лактоза

22 гр изолат во доза од 25 гр

SKU: 608a9d512139 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 645 Поени во вредност од ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 645 Поени во вредност од ден!
x
17 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

100 Iso Zero е протеински напиток со вкус на ванила во прав со засладувачи. Производот е направен од екстремно рафиниран извор на протеин од сурутка, што резултира со формула со максимална содржина на протеини и практично нула јаглехидрати, шеќери и масти, за оние кои сакаат топ перформанси. Научно е докажано дека комбинацијата на интензивни физички вежби и зголемен внес на протеини доведува до раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски*. Покрај работењето само со висококвалитетни производители на суровини, ние ги тестираме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира со производ кој исто така има одличен вкус. 100 Iso Zero го збогативме со DigeZyme® дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH). *Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.