, , ,

100 ISO ZERO Whey Isolate

Сподели:

100 Iso Zero е протеински напиток со вкус на ванила

28дози 700 гр & 80 дози 2000гр

0 Јагленихидрати

0 Шекер

0 Масти

0 Лактоза

22 гр изолат во доза од 25 гр

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

This product is currently out of stock and unavailable.

100 Iso Zero е протеински напиток со вкус на ванила во прав со засладувачи. Производот е направен од екстремно рафиниран извор на протеин од сурутка, што резултира со формула со максимална содржина на протеини и практично нула јаглехидрати, шеќери и масти, за оние кои сакаат топ перформанси. Научно е докажано дека комбинацијата на интензивни физички вежби и зголемен внес на протеини доведува до раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски*. Покрај работењето само со висококвалитетни производители на суровини, ние ги тестираме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира со производ кој исто така има одличен вкус. 100 Iso Zero го збогативме со DigeZyme® дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH). *Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

 

 

SKU: Недостапно Категории: , , ,
Нутритивни информации      
Сервирање: 25 g Вкупно сервирања во пакувањето: 28/80        
  Во 100 g Во 25 g ПДВ%*
Енергија 1547 kJ/368 kcal 387 kJ/92 kcal 5%
Масти

– од кои заситени

0 g

0 g

0 g

0 g

0%
Јаглехидрати

– од кои шеќери

0 g

0 g

0 g

0 g

0%

0%

Протеини 88 g 22 g 44%
Сол 0,95 g 0,24 g 4%
*ПДВ%: Препорачана дневна вредност за возрасни во сервирање. (8400 kJ / 2000 kcal)
Количина Во 100 g Во 25 g  
Л-глутамин 1000 mg 250 mg
Дигестивни ензими (DigeZyme®) 100 mg 25 mg

 

Состојки: “Cross-Flow” микрофилтриран протеински изолат од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), Л-глутамин, натриум хлорид, згуснувач (ксантанова гума), вкус (ванила), засладувачи (ацесулфам K, сукралоза), DigeZyme® ензимски комплекс (алфа амилаза, неуртална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

 

Аминокиселински профил во 100 g протеин
Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Леуцин ** Глутамична киселина Аспартамска киселина
Лизин Леуцин ** Аланин
Треонин Лизин Серин
Изолеуцин ** Треонин Глицин
Валин ** Изолеуцин **
Фенилаланин    
Метионин    
Хистидин    
Триптофан    
Вкупно:             47,5 g 30,5 g 22,0 g
**Вкупно аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА): 22,9 g

 

Додадете едно сервирање (25 g – ¾ дозер) во 200 ml вода или млеко со намалена масленост. Земете две сервирања во деновите кога имате тренинг. Земете едно сервирање по тренинг и уште едно сервирање меѓу оброци.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “100 ISO ZERO Whey Isolate”

Сè уште нема оценки.