L Carnitine Complex 90 caps Original price was: 890 ден.Current price is: 750 ден.
Back to products
Solid Mass Gainer 5800gr Original price was: 3,390 ден.Current price is: 2,990 ден.

Casein 100 Strawberry Banana


Ако го купите ова вие заштедувате

БАВНО ДИГЕСТИВЕН ПРОТЕИН ОД МИЦЕЛАРЕН КАЗЕИН

22.8 г                         2.84 г                       0.44г                       0,18 г

ПРОТЕИН         ЈАГЛЕХИДРАТИ  МАСТИ            ШЕЌЕР

SKU: 85d2cce27db1 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 545 Поени во вредност од 55 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 545 Поени во вредност од 55 ден!
x
12 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Casein 100. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Casein 100 е високопротеински додаток во исхраната.

Препорачаната дневна доза е 90 g.

Препорачана употреба: Растворите една порција од производот – 30 g (1,5 дозер) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Земете 3 сервирања дневно. Во деновите кога имате тренинг: првото сервирање земете наутро по станување, второто сервирање во рок од 1,5 час по вежбање, третото сервирање пред спиење. Во деновите кога немате тренинг: првото сервирање земете наутро по станување, второто сервирање меѓу оброци, третото сервирање пред спиење.

Состав: мицеларен казеин (од млеко) (95,5%); ароми; природна арома на крем (0,6%); засладувач – сукралоза.

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Производот може да содржи траги од: соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворањето производот употребувајте во рок од најмногу 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Нутритивни факти во 100 g 90 g** 30 g
Енергија 1529 kj / 360 kcal (18%*) 1376 kj / 324 kcal (16%*) 459 kj / 108 kcal (5%*)
Масти 2,11 g (3%*) 1,90 g (3%*) 0,63 g (1%*)
Од кои заситени 1,46 g (7%*) 1,31 g (7%*) 0,44 g (2%*)
Јаглехидрати 9,45 g (4%*) 8,51 g (3%*) 2,84 g (1%*)
Од кои шеќери 0,60 g (1%*) 0,54 g (1%*) 0,18 g (0%*)
Протеини 75,90 g (152%*) 68,31 g (137%*) 22,77 g (46%*)
Сол 1,50 g (25%*) 1,35 g (23%*) 0,45 g (8%*)
Активни состојки      
Мицеларен казеин 95,45 g 85,91 g 28,64 g

**Дневна доза од производот. *% од препорачан дневен внес.

 

 

 

Дополнителни информации
Тежина 1800 кг
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.