-15%
, ,

Casein 100 1800gr Chocolate Coconut

Сподели:

БАВНО ДИГЕСТИВЕН ПРОТЕИН ОД МИЦЕЛАРЕН КАЗЕИН

23 г                         3 г                       1г                       0,2 г

ПРОТЕИН         ЈАГЛЕХИДРАТИ  МАСТИ            ШЕЌЕР

Бренд:

2,790 ден 3,290 ден

Спореди

1800 г  60 порции

КАЗЕИН 100

БАВНО ДИГЕСТИВЕН ПРОТЕИН ОД МИЦЕЛАРЕН КАЗЕИН

23 г                         3 г                       1г                       0,2 г

ПРОТЕИН         ЈАГЛЕХИДРАТИ  МАСТИ            ШЕЌЕР

Храна за посебна нутритивна употреба

КАЗЕИН 100. Прехранбени производи за посебни нутрициони потреби, храна која треба да го задоволи трошењето при интензивен мускулен напор, посбено кај спортистите. 100% МИЦЕЛАРЕН КАЗЕИН. СОДРЖИ ЗАСЛАДУВАЧИ. КАЗЕИН 100 содржи 100% мицеларен казеин кој е основен извор на протеини со целосна вредност што обезбедува дополнително време за абсорпција. Производот гарантира дека вашите мускули ќе бидат обезбедени со сите важни амино киселини, вклучувајќи БЦАА и Л-глутамин што ќе трае повеќе часа. КАЗЕИН 100 ја дополнува исхраната со протеини од висок квалитет кои бавно се абсорбираат, со што се помага да се зголеми и одржи мускулната маса.

 

Хранлива вредност 100 г 90 г 30 г
Енергетска вредност 1529 кЈ/

360 кцал

1376 кЈ/

324 кцал

459 кЈ/

108 кцал

Масти 2, 11 г 1,90 г 0,63 г (1%*)
Јаглехидрати 9,45 г 8,51 г 2,84 г
од кои шеќери 0,60 г 0,54 г 0,18 г (0%*)
Протеини 75,90 г 68,31 г 22,77 г (46%*)
Сол 1,50 г 1,35 г 0,45 г (8%*)
Активни состојки
Мицеларен казеин 95,45 г 85,91 г 28,64 г

 

*Се однесува на просечно внесување кај возрасни ( 8400 кЈ/2000 кцал)

Лабораториски испитано  Висок квалитет   100% легален  Без допинг  Без аспартам   ХАССП

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: Растворете една порција од производот-30г( 1,5 лажички) во 200 мл вода или млеко; користете мешалка или миксер. Во зависност од вашите потреби, земете 2-3 порции дневно. Во денови кога вежбате: 1-ва порција наутро после будење, 2-ра порција во рамките на  1,5 час од вежбањето, 3-та порција пред спиење. Во денови кога не се вежба: 1-ва порција наутро после будење, 20ра порција помеѓу оброци, 3-та порција пред спиење.

                   Водич за сервирање

1,5 х лажички = 1 ПОРЦИЈА (30Г)

 

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.