ZMA™ Original 60caps

790 ден

Имуно поддршка

Функција и заштита

SKU: 3a8edbc0104e Бренд:

/

16 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

ZMA Original. Додаток во исхраната. Цинк + Магнезиум + Витамин Б6. ZMA Original содржи патентиран состав на хелатни минерални компоненти: форми на цинк и магнезиум збогатени со витамин Б6, кој влијае на регулирање на хормоналната активност. ZMA Original содржи цинк, кој придонесува за нормална ДНК и протеинска синтеза. Производот содржи магнезиум, кој помага во намалување на заморот и истоштеноста и ја поддржува нормалната мускулна функција. ZMA Original содржи цинк, кој придонесува за одржување на оптимални нивоа на тестостерон во крвта.

Препорачаната дневна доза е 2 капсули.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 2 капсули, 30 минути пред спиење. Земете го производот со околу 300 ml вода.

Состојки: ZMA® [магнезиум (магнезиумови соли на лимонска киселина, магнезиум оксид); цинк (цинк Л-аспартат, цинк моно-Л-метионин сулфат); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид)] (63%); малтодекстрини; обвивка на капсулата (желатин, боја – титаниум диоксид); агенси против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини.

Производот може да содржи алергени како на пр.: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

ZMA® регистрирана трговска марка на SNAC System, Inc. Сан Карлос, Калифорнија 94070.

 

Активни состојки во 2 капсули**
ZMA® (Snac System, Inc)
Магнезиум 225,00 mg (60%*)
Цинк 15,00 mg (150%*)
Витамин Б6 5,25 mg (375%*)
 * % од препорачан дневен внес // ** Дневна доза од производот

 

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.