fbpx
, ,

Zero Pro Whey Native Isolate 2000gr

Сподели:
  • Без шеќер
  • Високо ниво на протеини
  • Ниска содржина на заситени масти
  • Природен протеински изолат од сурутка
  • Ниско ниво на лактоза
  • Протеините придонесуваат за раст на мускулната маса
  • Протеините придонесуваат за одржување на мускулната маса
Бренд:

3,990 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 3990 Поени во вредност од 399 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 3990 Поени во вредност од 399 ден!
Исчисти

Amix™ZeroPro Protein е најчистиот, најнапредниот протеински изолат од сурутка (WPI). Со ниско ниво на лактоза. Протеинот Amix™ ZeroPro е дизајниран за високи перформанси. Клиничка студија земајќи Pronativ® резултираше со подобрувања во мускулната моќ, времето на опоравување, перформансите и адаптациите на мускулите.

Вообичаено, протеините од сурутка се дериват на производството на сирење и се екстрахираат со користење на два, високи температурни чекори на пастеризација.

Pronativ® разви нова иновативна технологија која овозможува екстракција на протеин од сурутка директно од млеко со помош на микро и ултрафилтрација на ниска температура. Pronativ® е природно богат со есенцијални амино киселини кои телото не може да ги синтетизира, вклучувајќи 15% повеќе леуцин отколку во традиционалниот WPI. Pronativ® подобро се апсорбира во цревата и е подостапен за мускулното ткиво во споредба со традиционалниот WPI.

Состојки : Pronativ® изворен изолат од протеин од сурутка (од млеко), какао во прав (само за вкус на чоколадо), стабилизатор: гуар гума, арома, емулгатор: сончоглед лецитин, натриум хлорид (само со вкус на чоколадо), засладувачи: стевиол гликозиди, сукралоза и ацесулфам К.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од јајца, соја, глутен, школки, јаткасти плодови икикиритки.Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

SKU: Недостапно Категории: , ,
Вкус

Creamy Vanilla Cheesecake, Brown Cookies Cream, Strawberry Ice Cream, Double White Chocolate, Double Dutch Chocolate

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!