fbpx
-20%
, , ,

Yamamoto Flex FORMULA | 60 caps

Сподели:
Flex FORMULA е додаток во исхраната кој содржи глукозамин, хондроитин, Boswellia (индиски темјан) и манган. Boswellia ја поддржува функцијата на зглобовите, а манганот придонесува за нормално формирање на сврзното ткиво.
Бренд:

790 ден 990 ден

Спореди

Flex FORMULA

60 таблети                      30 дози             60 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

Flex FORMULA е додаток во исхраната кој содржи глукозамин, хондроитин, Boswellia (индиски темјан) и манган. Boswellia ја поддржува функцијата на зглобовите, а манганот придонесува за нормално формирање на сврзното ткиво.

Нутритивни информации

 

Доза во сервирање 2 таблети
Глукозамин 500 mg
Хондроитин 500 mg
Boswellia serrata 65% босевинска киселина 90 mg
Манган (50% ПДВ)* 1 mg

 

Состојки: глукозамин сулфат 2KCI, хондроитин сулфат; стабилизатор: микрокристална целулоза; boswellia serrata смола, гуми 65% босевинска киселина; агенси против стврднување: силициум диоксид и магнезиум стеарат; манган глуконат.

Содржи траги од школки.

Употреба: земајте 2 таблети еднаш дневно, со вода или со други омилени пијалаци.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Yamamoto Flex FORMULA | 60 caps”

Сè уште нема оценки.