-18%
, , ,

Yamamoto Essential AMINO | 240 caps

Сподели:
Essential AMINO е додаток во исхраната кој содржи есенцијални аминокиселини кои се погодни за дополнување на исхраната кај спортистите. Есенцијалните аминокиселини учествуваат во протеинско/аотното снабдување. Производот исто така е збогатен со аминокиселини со разгранет ланец ВСАА, соодветни за дполнување на исхраната кај спортистите.
Бренд:

1,390 ден 1,690 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1390 Поени во вредност од 139 ден!

Essential AMINO

240 таблети                    40 дози             312 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

Essential AMINO е додаток во исхраната кој содржи есенцијални аминокиселини кои се погодни за дополнување на исхраната кај спортистите. Есенцијалните аминокиселини учествуваат во протеинско/аотното снабдување. Производот исто така е збогатен со аминокиселини со разгранет ланец ВСАА, соодветни за дполнување на исхраната кај спортистите.

Нутритивни информации

Сервирање: 6 таблети

 

Нутритивни информации Во 6 таблети
Л-леуцин 3300 mg
Л-изолеуцин 834 mg
Л-валин 834 mg
Л-фенилаланин 552 mg
Л-треонин 552 mg
Л-хистидин 300 mg
Л-лизин 228 mg
Л-метионин 228 mg
Л-триптофан 120 mg

 

Состојки: мешавина на амино киселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-Валин, стабилизатор: хидрокси-пропил-метил целулоза), Л-фенилаланин, Л-треонин, агенс за набабрување: микрокристална целулоза, агенс против згрутчување: талк, магнезиум соли на масни киселини, силициум диоксид; Л-хистидин, Л-лизин хидрохлорид, Л-метионин, Л-триптофан.

 

Употреба: земајте 6 таблети еднаш дневно, со вода или со други омилени пијалаци, во текот на денот или по тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Yamamoto Essential AMINO | 240 caps”

Сè уште нема оценки.