-31%
, , , , , , ,

Yamamoto AminoBol® Energy 35 servings

Сподели:

AminoBOL е додаток во исхраната кој содржи аминокиселини со разгранет ланец во однос 8:1:1 кои се погодни за дополнување на исхраната кај спортистите. Производот исто така е збогатен со Л-аланил Л-глутамин и витамини кои учествуваат во нормалниот енергетски метаболизам (витамин Б1) и намалување на заморот и истоштеноста (витамин Б6).

Бренд:

1,990 ден 2,890 ден

Спореди

AminoBOL

Без вкус             43 дози             300 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

AminoBOL е додаток во исхраната кој содржи аминокиселини со разгранет ланец во однос 8:1:1 кои се погодни за дополнување на исхраната кај спортистите. Производот исто така е збогатен со Л-аланил Л-глутамин и витамини кои учествуваат во нормалниот енергетски метаболизам (витамин Б1) и намалување на заморот и истоштеноста (витамин Б6).

Нутритивни информации (Вкус: без вкус)

Дневна доза: 7 g

 

Нутритивни информации Во 7 g
Л-леуцин (KyowaQuality®) 4 g
Л-изолеуцин (KyowaQuality®) 0,5 g
Л-валин (KyowaQuality®) 0,5 g
Л-аланил Л-глутамин (Sustamine®) 973 mg
Витамин Б1 1,3 mg (118%*)
Витамин Б6 2 mg (143%*)

*ПДВ-препорачан дневен внес

 

Состојки: Л-Леуцин (KyowaQuality®), Л-аланил Л-глутамин (Sustamine®), L-изолеуцин (KyowaQuality®), регулатор на киселост: калиум цитрат, Л-изолеуцин (KyowaQuality®), Л-валин (KyowaQuality® ), регулатор на киселост: натриум цитрат, стабилизатори: сукрозни естри на масни киселини, хидрокси-пропил-метилцелулоза; пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), тиамин хидрохлорид (витамин Б1)..

Употреба: растворете 1,5 мерици (7 g) во 80 ml вода и земајте еднаш дневно..

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.