fbpx
, , , ,

Yamamoto Ai-BURN®| 120 caps

Сподели:

Ai-BURN е додаток во исхраната базиран на растителни екстракти. Зелениот чај промовира рамнотежа на телесната тежина, а горчливиот портокал го подржува липидниот метаболизам. Се препорачува за возрасни во контекст на нискокалорични диети насочени кон контролирање и намалување на телесната тежина.

Бренд:

990 ден

Спореди

Ai-BURN

120 таблети                    60 дози             132 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

Ai-BURN е додаток во исхраната базиран на растителни екстракти. Зелениот чај промовира рамнотежа на телесната тежина, а горчливиот портокал го подржува липидниот метаболизам. Се препорачува за возрасни во контекст на нискокалорични диети насочени кон контролирање и намалување на телесната тежина.

Нутритивни информации

 

Нутритивни информации Во 2 таблети
Кофеин 200 mg
arancia amara – горчлив портокал

6% синeфрин

200 mg
Какао

6% теобромин

250 mg
Зелен чај 250 mg
Л-тирозин 360 mg

 

Состојки: стабилизатор: микрокристална целулоза; L-тирозин; какао (Theobroma Cacao, семиња) сув екстракт 6% теобромин; зелен чај (Camellia Sinensis лист) сув екстракт; кофеин; горчлив портокал Citrus Aurantium овошје) сув екстракт 6% синефрин; агенси против стврднување: силициум диоксид и магнезиум стеарат.

Употреба: Земeте 2 таблети дневно пред оброк или во текот на денот со вода или со друга течност по ваш избор.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Yamamoto Ai-BURN®| 120 caps”

Сè уште нема оценки.