-34%
, , , , , , ,

Xtend BCAA 426g | 30 serv – PINK LEMONADE

Сподели:
  • Поддршка на растот на мускулите
  • Поддршка во закрепнувањето
  • Надополнување на електролити
  • 7 g аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА), 0 g јаглехидрати, 0 g шеќери, 0 калории во сервирање
Бренд:

1,190 ден 1,790 ден

Scivation XTEND® содржи 7 g аминокиселини со разгранет ланец во однос 2:1:1 – заедно со глутами и цитрулин малат. Плус, со патентирана мешавина на хидрирачки електролити, Scivation XTEND® е освежувачки, вкусен напиток без шеќер кој ќе ви помогне за време на напорните тренинзи. Светски познати спортисти, елитни бодибилдери, шампиони во дигање на тегови и ентузијасти од повеќе спортови го користат Scivation XTEND® за да им помогне за подолг, посилен и поинтензивен тренинг.Користете го Scivation XTEND® за да добиете најмногу од вашиот тренинг.

Овие тврдења не се проценети од страна на Управата за храна и лекови (FDA).

Производот не е наменет за дијагноза, третман, лекување или превенција на болести.

Предупредување за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млечни производи, соја, пченица, кикирики, јајца, риба, школки, бадеми и други јатки, сулфити и пченка.

 

Нутритивни информации    
Сервирање: 1 дозер (13,86 g)    
Вкупно сервирања во пакувањето: 30/90    
  Во сервирање %ПДВ
Калории 0  
Јаглехидрати 0 g 0%*
   Од кои шеќери  0 g **
Витамин Б6 640 mcg 32%*
Натриум 220 mg 9%*
Калиум 170 mg 5%*
Л-леуцин 3500 mg **
Л-глутамин 2500 mg **
Л-изолеуцин 1750 mg **
Л-валин 1750 mg **
Електролитна мешавина

Тринатриум цитрат дихидрат, калиум хлорид, натриум хлорид

1170 mg  
Цитрулин малат (1:1) 1000 mg **
*% Од дневна вредност базиран на дневен внес од 2000 калории.

**Нема одредена референтна вредност

 

Дополнителни состојки: природни и вештачки вкусови, лимонска киселина, сукралоза,  ацесулфам калиум, боја: FD&C Blue Lake #1.

Препорачана употреба: Како додаток во исхраната, измешајте еден дозер со 250 – 500 ml вода (прилагодите според Вашиот вкус). Измешајте добро и земете еднаш дневно, за време на тренинг или во текот на денот во деновите кога немате тренинг. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна и балансирана исхрана, ниту здрав начин на живот.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.