, ,

WRIST WRAPS WIDE

Сподели:

Stiffeners assumed wrist strengthen our grip and protect tendons against injuries.

390 ден

Спореди

Stiffeners assumed wrist strengthen our grip and protect tendons against injuries.
Facilitate exercises for the chest muscles, shoulder girdle, biceps and triceps.
Using these we are prepared to do more intensive training with more weight, which translates unambiguously increase our strength and muscle mass.
They have adjustable Velcro fasteners and special neoprene cushions that fit perfectly to the shape of your hands.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “WRIST WRAPS WIDE”

Сè уште нема оценки.