WHEY PERFECTION 2.27 kg – 81 сервирања


Ако го купите ова вие заштедувате

Whey Perfection е протеински шејк во прав со 22 g висококвалитетен протеин од сурутка во шејк со шеќери и засладувачи. Одличен за консумирање по тренинг или меѓу оброци. Содржи протеин од сурутка во 3 форми:

  1. Најквалитетен протеински изолат од сурука;
  2. Ултрафилтриран протеински концентрат од сурука;
  3. Добро апсорбирачки протеински хидролизат од сурука.
  • Протеините учествуваат во растот на мускулната маса.
  • Протеините учествуваат во одржувањето на мускулната маса.

Нето маса: 2270 g – 81 сервирања

SKU: 74cb6af53746
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1345 Поени во вредност од 135 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1345 Поени во вредност од 135 ден!
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

8Whey Perfection е протеински шејк во прав со 22 g висококвалитетен протеин од сурутка во шејк со шеќери и засладувачи. Одличен за консумирање по тренинг или меѓу оброци. Содржи протеин од сурутка во 3 форми:

  1. Најквалитетен протеински изолат од сурука;
  2. Ултрафилтриран протеински концентрат од сурука;
  3. Добро апсорбирачки протеински хидролизат од сурука.
  • Протеините учествуваат во растот на мускулната маса.
  • Протеините учествуваат во одржувањето на мускулната маса.

Нето маса: 2270 g – 81 сервирања

Состав: Инстант протеински концентрат од сурутка (млеко, емулгатор (соја лецитин)), инстант протеински изолат од сурутка (млеко, емулгатор (соја лецитин)), инстант протеински хидролизат од сурутка (млеко), згуснувачи (ксантанова гума, гуарова гума), вкус, резистентен декстрин, засладувачи (ацесулфам-K, сукралоза).

 

Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна, балансирана исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. По отворањето добро затворете. Складирајте на ладно, суво и темно место, подалеку од дофат на деца.

Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

Дополнителни информации
Flavor

Raspberry, Black Cookie, Creamy Coconut, Banana Strawberry

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.