-21%
,

WHEY PERFECTION 2.27 kg – 81 сервирања

Сподели:

Whey Perfection е протеински шејк во прав со 22 g висококвалитетен протеин од сурутка во шејк со шеќери и засладувачи. Одличен за консумирање по тренинг или меѓу оброци. Содржи протеин од сурутка во 3 форми:

  1. Најквалитетен протеински изолат од сурука;
  2. Ултрафилтриран протеински концентрат од сурука;
  3. Добро апсорбирачки протеински хидролизат од сурука.
  • Протеините учествуваат во растот на мускулната маса.
  • Протеините учествуваат во одржувањето на мускулната маса.

Нето маса: 2270 g – 81 сервирања

Бренд:

2,690 ден 3,390 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2690 Поени во вредност од 269 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2690 Поени во вредност од 269 ден!
Исчисти

8Whey Perfection е протеински шејк во прав со 22 g висококвалитетен протеин од сурутка во шејк со шеќери и засладувачи. Одличен за консумирање по тренинг или меѓу оброци. Содржи протеин од сурутка во 3 форми:

  1. Најквалитетен протеински изолат од сурука;
  2. Ултрафилтриран протеински концентрат од сурука;
  3. Добро апсорбирачки протеински хидролизат од сурука.
  • Протеините учествуваат во растот на мускулната маса.
  • Протеините учествуваат во одржувањето на мускулната маса.

Нето маса: 2270 g – 81 сервирања

Состав: Инстант протеински концентрат од сурутка (млеко, емулгатор (соја лецитин)), инстант протеински изолат од сурутка (млеко, емулгатор (соја лецитин)), инстант протеински хидролизат од сурутка (млеко), згуснувачи (ксантанова гума, гуарова гума), вкус, резистентен декстрин, засладувачи (ацесулфам-K, сукралоза).

 

Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна, балансирана исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. По отворањето добро затворете. Складирајте на ладно, суво и темно место, подалеку од дофат на деца.

Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

SKU: Недостапно Категории: ,

 

Нутритивни факти: во 100 g во 28 g
Енергија 1682 kJ / 402 kcal 471 kJ / 112 kcal
Масти 5,9 g  1,7 g
   од кои заситени  масни киселини 2,1 g 0,6 g
Јаглехидрати 5,9 g 1,7 g
   од кои шеќери 5,1 g 1,4 g
Влакна 1,6 g 0,4 g
Протеини 80,4 g 22,5 g
Сол 0,47 g 0,13 g

Препорачана употреба: Измешајте 1 дозерка Whey Perfection (28 g) со 250 ml вода. Земете 1-3 шејкови дневно.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “WHEY PERFECTION 2.27 kg – 81 сервирања”

Сè уште нема оценки.