, ,

Whey Amino Gold – 325 Tabs

Сподели:
  • Со хидро сурутка
  • Во сервирање: 14000 mg аминокиселини, содржи 3100 mg БЦАА
  • 325 таблети
Бренд:

1,490 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!
Спореди

Слободна форма аминокиселини и пептиди за побрза абсорпција

Состав: Концентрат од протеин од сурутка (79%), протеин од сурутка хидролизат (10%), стабилизатор (дикалциум фосфат), агенси за раздвојување (силициум диоксид, магнезиум стеарат).

WHEY AMINO GOLD  – Со хидро сурутка

Во сервирање: 14000 mg аминокиселини, содржи 3100 mg БЦАА 325 таблети

Додаток во исхраната со протеин од сурутка. Овој производ не е наменет за долготрајна употреба и не треба да се замени со разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Се чува подалеку од дофат на деца.

Ако се чува неотворено на ладно, суво место, рок на употреба / лот бр.: означено на пакувањето. По отварањето, користете брзо. Да се чува подалеку од директна топлина и светлина.

/Содржина/:

℮ 650 g = 325 таблети (2000 mg секоја0 = 65 дози

 

 

 

Нутритивни факти Во дневна доза (10 таблети)
Енергија 295 kJ / 71 kcal
Масти

– од кои заситени масти

0,7  g

0,5 g

Јаглехидрати

– од кои шеќери

 2,1 g

2,1 g

Протеини  14 g
Сол  <0,1 g
БЦАА* 3100 mg
Лактоза  1 g

* БЦАА = аминокиселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин).

 

Препорачана доза: Земете 5 таблети двапати дневно со оброци и со многу течност (300 ml). Во деновите на тренинг се земаат 5 таблети пред и после тренингот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.