-39%
, ,

High Protein Flapjack Bar 75gr (White Choco Cranberry )

Сподели:
  • НИСКА СОДРЖИНА НА ШЕЌЕР  –  Ова е еден од баровите со најниска содржина на шеќер во Велика Британија 
  • ВИСОКА СОДРЖИНА НА ПРОТЕИНИ  –  Секој бар содржи 20гр висококвалитетни протеини 
  • ПЕРФЕКТНА ЗАКУСКА – За енергија пред тренинг, за опоравок по тренинг или еднставно како оброк во текот на денот 
  • Вориор баровите  се произведени по слецијална техника на готвење за здрава исхрана со ниска содржина на шеќер, висока содржина на протеини и фибер 
  • WARRIOR –  Произведено за воини, дизајнирано за атлети, Built for Warriors, designed for athletes, управувано од победници
Бренд:

60 ден 99 ден

Product Description

Warrior Supplements RAW Protein bars are an ideal snack between meals, post workout, or in the morning if you need a quick breakfast on the run.

Ingredients

Rolled Oats, Toasted Oats (contains Honey, Malt Extract, Sugar, Vegetable Oil), Protein Blend (Milk Protein, Hydrolysed Gelatine), Glycerine, Fructo-Oligosaccharide, Cocoa Powder, Chocolate Chips (Sugar, Cocoa Mass, Cocoa Butter, Emulsifer: Soya Lecithin), Sweetener (Stevia), Flavouring.

Directions

Consume as desired.

Safety Warning

Contains: Milk, Oat, Soy, Cereals containing Gluten, Tree Nuts

Box Contains

1 x Warrior Supplements Raw High Protein Flapjack Bars, 12 x 75 g (Chocolate Brownie)

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “High Protein Flapjack Bar 75gr (White Choco Cranberry )”

Сè уште нема оценки.