fbpx
, , ,

VITARGO ELECTRO-ENERGY | 2100 gr

Сподели:

Supports Sustained Energy & Endurance Levels!

  • EXPRESS MUSCLE ENERGY
  • HIGH DOSE OF ELECTROLYTES
  • 100% VITARGO® CARBOHYDRATES

100% VITARGO carbohydrates

100%
vitargo
express
muscle
energy
increase
endurance
Бренд:

2,150 ден

Спореди

Vitargo Electro-Energy

Патентирана јаглехидратна формула

Додаток во исхраната

Vitargo Electro-Energy. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Патентирана јаглехидратна формула.

 

Нутритивна вредност во 140 g** 100 g 70 g
Енергија 2120kj / 499kcal 1515kj / 356kcal(18%*) 1060kj / 249kcal(12%*)
Масти 0,00 g 0,00 g 0,00 g
    Од кои заситени масти 0,00 g 0,00 g 0,00 g
Јаглехидрати 124,73 g 89,09 g 62,36 g
    Од кои шеќери 0,00 g 0,00 g 0,00 g
Протеини 0,00 g 0,00 g 0,00 g
Сол 1,58 g(26%*) 1,13 g(19%*) 0,79 g(13%*)
Калциум 448,00 mg(56%*) 320,00 mg(40%*) 224,00 mg(28%*)
Хлор 434,00 mg(56%*) 310,00 mg(40%*) 217,00 mg(28%*)
Калиум 336 mg(17%*) 240,00 mg(12%*) 168,00 mg(8%*)
Магнезиум 210,00 mg(70%*) 150,00 mg(50%*) 105,00 mg(35%*)
Активни состојки во 140 g** 100 g 70 g
Vitargo® 127,27 g 90,91 g 63,64 g

 

Состојки: Амилопектин од јачменов скроб – Vitargo®, регулатори на киселост: Лимонска киселина, малтична киселина, минерален комплекс (натриум цитрат, калциумови соли на ортофосфорна киселина, магнезиум карбонат, натриум хлорид, калиум карбонат), ароми, засладувач – сукралоза, боја – бета каротен. 

* Референтен внес на просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal)

** Дневна доза од производот

Препорачана употреба: Додадете 200 ml вода на една порција од производот – 70 g – 2,5 мерици и промешајте 1-2 минути во мешалка додека производот не се раствори целосно. Дополнете со вода до вкупен волумен од 700 ml. Во зависност од вашите потреби, земете 1-2 порции дневно, по можност за време и непосредно по тренингот.

Препорачаната дневна доза е 140 g.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “VITARGO ELECTRO-ENERGY | 2100 gr”

Сè уште нема оценки.