,

Amix GreenDay® Vegefiit Protein – 2000gr

Сподели:

Придобивки:

» Лесно сварлив

» Лесна апсорпција

» Извор на протеин од зеленчук

» Помага во намалување на телесната тежина и зголемување на мускулна маса

» Содржи 75% протеин

» Само 1,1 грам масти по сервирање

Бренд:

2,690 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2690 Поени во вредност од 269 ден!

GreenDay® Vegefiit Protein e одлично решение за оние кои се во потрага по протеински продукт од зеленчук. Содржи изолат протеин од грашок Pisane®  , протеин од ориз и протеин од соја, со додаток од протеазни ензими AminoGen®, матрица од жито ModCarb™ и екстракти од овошје и зеленчук Fiit-ns®.

GreenDay® Vegefiit Protein обезбедува содржина од 75% протеин и неговото потекло е комплетно од зеленчук.

ModCarb™ е составен од комплексни јаглехидрати од целосно жито, и представува иновација во суплементацијата на енергија и сила. Создаден е од пет без глутен житни зрна -овес, киноа, амарант, леќа и просо. Оваа уникатна матрица од жито испорачува комплексни јаглехидрати кои помагаат во обезбедување на модулирана апсорпција, и со тоа постепено искористување од телото.

Fiit-ns® е бленд од екстракти од грејпфрут, грозје, зелен чај, гуарана и црн морков.

AminoGen® е природно изведен и патентиран растителен ензим, и е одличен за оние кои имаат потреба за подобрена дигестија.

 

 

 

Категории: ,

Состојки: Веге протеинска мешавина 87% (протеин од грашок изолaт Писане®, протеин од ориз, протеин од соја); какао во прав, ModCarb ™ (овесни трици без глутен, киноа, амарант, хе љда, просо), екстракти и концентрати од овошје и зеленчук Fiit-ns® (екстракт од зелен чај, екстракт од семе од гуарана, екстракти од црвено и бело грозје, екстракт од грејпфрут, црн морков екстракт, никотинамид), арома, патентирана мешавина на протеаза AminoGen® (малтодекстрин, протеази), засладувачи: стевиол гликозиди, сукралоза и ацесулфам-К.

Препорачана употреба: Помешајте 1 дозерка (30гр) со 250мл вода. Земете 2-3 сервирања дневно помеѓу обороци.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.