-42%
, , , ,

Ultra Whey COMPLEX 700 gr

Сподели:
Најквалитетниот Volactive® Whey достапен на во продажба
50% Volactive® Whey Isolate XP
50% Volactive® Ultra Whey 80
Микро и Ултра Филтриран Whey
🏆100% Volactive®️ изработен од најквалитетната и најскапата суровина во светот
🏆Подготвен со Микро и Ултра Филтрација најскап начин на подготовка за комплетно зачувување на природните карактеристики
🏆Лесна растворливост и неверојатен вкус
🏆50% Whey Isolate & 50% Whet Concentrate
Бренд:

1,090 ден 1,890 ден

Исчисти

Ultra Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи инстантен протеински излат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Производот е исто така збогатен со витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста, и и на нормалниот метаболизам на протеини и гликоген. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Нутритивни информации (Вкус: Гурмет Чоко)

 

Дозирање: 3 мерици: 30 g

 

Нутритивни информации Во 100 g Во 30 g
Енергија 1648 kJ/ 390 kcal 494 kJ/ 117 kcal
Масти 6,9 g 2,1 g
Од кои заситени 3,5 g 1,1 g
Јаглехидрати 5,5 g 1,7 g
Од кои шеќери 4,5 g 1,4 g
Влакна 3 g 0,9 g
Протеин 75 g 23 g
Сол 0,45 g 0,14 g
Витамин Б6 1,4 mg 0,42 mg (30% ПДВ)*
*ПДВ – Препорачан дневен внес

 

СОСТОЈКИ: ултрафилтерен и микрофилтриран протеински излат од сурутка (млеко) со вкрстен проток (содржи емулгатор: соја лецитин); какао прав со редуцирана масленост; Засладувач: сукралоза; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

 

 

Типичен аминокиселински состав во 100 g
изолеуцин 4,80 g
Леуцин 7,95 g
Валин 4,43 g
Лизин 7,20 g
метионин 1,65 g
фенилаланин 2,25 g
треонин 5,03 g
Аргинин 1,58 g
Аланин 3,75 g
аспартамска киселина 8,25 g
Цистеин 1,65 g
глутаминска киселина 13,58 g
Глицин 1,05 g
хистидин 1,28 g
Пролин 4,13 g
Серин 3,45 g
Тирозин 1,95 g
Триптофан 1,05 g
Нутритивни информации Во 100 g Во 30 g
Енергија 1689 kJ/ 399 kcal 507 kJ/ 120 kcal
Масти 6,1 g 1,8 g
Од кои заситени 3,9 g 1,2 g
Јаглехидрати 5,1 g 1,5 g
Од кои шеќери 4,9 g 1,5 g
Влакна 0 g 0 g
Протеин 81 g 24 g
Сол 0,48 g 0,14 g
Витамин Б6 1,4 mg 0,42 mg (30% ПДВ)*
*ПДВ – Препорачан дневен внес

 

СОСТОЈКИ: ултрафилтерен и микрофилтриран протеински излат од сурутка (млеко) со вкрстен проток (содржи емулгатор: соја лецитин); какао прав со редуцирана масленост; Засладувач: сукралоза; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

Вкус на cocco explosion

Дозирање: 30 мерици: 30 g

 

Нутритивни информации Во 100 g Во 30 g
Енергија 1664 kJ/ 393 kcal 499 kJ/ 118 kcal
Масти 6 g 1,8 g
Од кои заситени 3,9 g 1,2 g
Јаглехидрати 5,3 g 1,6 g
Од кои шеќери 5,3 g 1,6 g
Влакна 0 g 0 g
Протеин 80 g 24 g
Сол 0,44 g 0,13 g
Витамин Б6 1,4 mg 0,42 mg (30% ПДВ)*
*ПДВ – Препорачан дневен внес

 

СОСТОЈКИ: ултрафилтерен и микрофилтриран протеински излат од сурутка (млеко) со вкрстен проток (содржи емулгатор: соја лецитин); вкусови; засладувач: сукралоза; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

 

 

Типичен аминокиселински состав во 100 g
Изолеуцин 3,95
Леуцин 1,87
Валин 8,45
Лизин 1,89
Метионин 13,90
Фенилаланин 1,36
Треонин 1,35
Аргинин 5,01
Аланин 8,13
Аспартамска киселина 7,44
Цистеин 1,55
Глутаминска киселина 2,41
Глицин 4,62
Хистидин 4,10
Пролин 5,69
Серин 1,17
Тирозин 2,29
Триптофан 4,83

 

Употреба: Се мешаат 3 мерици = 30 g со 80 ml вода или друг омилен пијалак и се пие еднаш дневно, после тренинг, помеѓу оброци или 1 час пред тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Ultra Whey COMPLEX 700 gr”

Сè уште нема оценки.