-30%
, , , ,

Ultra Whey Complex 4000gr 133 servings

(1 customer review)
Сподели:

Ultra Whey COMPLEX

 133 дози             4,0 kg нето тежина

Најквалитетниот протеин достапен во продажба !!!
🏆100% Volactive®️ изработен од најквалитетната и најскапата суровина во светот
🏆Подготвен со Микро и Ултра Филтрација најскап начин на подготовка за комплетно зачувување на природните карактеристики
🏆Лесна растворливост и неверојатен вкус
🏆50% Whey Isolate & 50% Whet Concentrate

Произведено во Италија

Ultra Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи инстантен протеински излат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Производот е исто така збогатен со витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста, и и на нормалниот метаболизам на протеини и гликоген. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

Бренд:

4,990 ден 7,140 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 4990 Поени во вредност од 499 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 4990 Поени во вредност од 499 ден!
Исчисти

Ultra Whey COMPLEX

 133 дози             4,0 kg нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната со засладувач

Ultra Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи инстантен протеински излат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Производот е исто така збогатен со витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста, и и на нормалниот метаболизам на протеини и гликоген. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Нутритивни информации (Вкус: Гурмет Чоко)

 

Дозирање: 30 мерици: 30 g

 

Нутритивни информации Во 100 g Во 30 g
Енергија 1648 kJ/ 390 kcal 494 kJ/ 117 kcal
Масти 6,9 g 2,1 g
Од кои заситени 3,5 g 1,1 g
Јаглехидрати 5,5 g 1,7 g
Од кои шеќери 4,5 g 1,4 g
Влакна 3 g 0,9 g
Протеин 75 g 23 g
Сол 0,45 g 0,14 g
Витамин Б6 1,4 mg 0,42 mg (30% ПДВ)*
*ПДВ – Препорачан дневен внес

 

СОСТОЈКИ: ултрафилтерен и микрофилтриран протеински излат од сурутка (млеко) со вкрстен проток (содржи емулгатор: соја лецитин); какао прав со редуцирана масленост; Засладувач: сукралоза; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

 

 

Типичен аминокиселински состав во 100 g
изолеуцин 4,80 g
Леуцин 7,95 g
Валин 4,43 g
Лизин 7,20 g
метионин 1,65 g
фенилаланин 2,25 g
треонин 5,03 g
Аргинин 1,58 g
Аланин 3,75 g
аспартамска киселина 8,25 g
Цистеин 1,65 g
глутаминска киселина 13,58 g
Глицин 1,05 g
хистидин 1,28 g
Пролин 4,13 g
Серин 3,45 g
Тирозин 1,95 g
Триптофан 1,05 g
Нутритивни информации Во 100 g Во 30 g
Енергија 1689 kJ/ 399 kcal 507 kJ/ 120 kcal
Масти 6,1 g 1,8 g
Од кои заситени 3,9 g 1,2 g
Јаглехидрати 5,1 g 1,5 g
Од кои шеќери 4,9 g 1,5 g
Влакна 0 g 0 g
Протеин 81 g 24 g
Сол 0,48 g 0,14 g
Витамин Б6 1,4 mg 0,42 mg (30% ПДВ)*
*ПДВ – Препорачан дневен внес

 

СОСТОЈКИ: ултрафилтерен и микрофилтриран протеински излат од сурутка (млеко) со вкрстен проток (содржи емулгатор: соја лецитин); какао прав со редуцирана масленост; Засладувач: сукралоза; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 1 оценка

5.0 просек
1
0
0
0
0

Додади оценка

 1. Ѓорги Атанасов

  Квалитето на веј протеино е без компромис.
  Постои разлика во квалитето на понудените вкусови кој можеби е специфичен само за мене!?

  За мене, вкусо на „Гурмет чоколадо“ е прекрасен: 5/5, и не заменлив.
  Ама „Ванила крем“ вкусо е сушта спротивност, Ич не го сакам, до толку да не го поднесувам.

  Колку за информација: до сега потроших 6 кесиња „Гурмет чоколадо“, а се мачам да го дотрошам првото „Ванила крем“: 2/5.

  Ѓорги Атанасов