-29%
, , , ,

Ultra Whey COMPLEX 2kg Volactive®

Сподели:

Ultra Whey COMPLEX

 66 дози             2,0 kg нето тежина

Најквалитетниот протеин достапен во продажба !!!
🏆100% Volactive®️ изработен од најквалитетната и најскапата суровина во светот
🏆Подготвен со Микро и Ултра Филтрација најскап начин на подготовка за комплетно зачувување на природните карактеристики
🏆Лесна растворливост и неверојатен вкус
🏆50% Whey Isolate & 50% Whet Concentrate

Произведено во Италија

Ultra Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи инстантен протеински излат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Производот е исто така збогатен со витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста, и и на нормалниот метаболизам на протеини и гликоген. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

Бренд:

2,990 ден 4,200 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2990 Поени во вредност од 299 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2990 Поени во вредност од 299 ден!
Исчисти

Ultra Whey COMPLEX Volactive®

 66 дози             2,0 kg нето тежина

Произведено во Италија

Ultra Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи инстантен протеински излат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Производот е исто така збогатен со витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста, и и на нормалниот метаболизам на протеини и гликоген. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Нутритивни информации (Вкус: Гурмет Чоко)

 

Дозирање: 30 мерици: 30 g

 

Нутритивни информации Во 100 g Во 30 g
Енергија 1648 kJ/ 390 kcal 494 kJ/ 117 kcal
Масти 6,9 g 2,1 g
Од кои заситени 3,5 g 1,1 g
Јаглехидрати 5,5 g 1,7 g
Од кои шеќери 4,5 g 1,4 g
Влакна 3 g 0,9 g
Протеин 75 g 23 g
Сол 0,45 g 0,14 g
Витамин Б6 1,4 mg 0,42 mg (30% ПДВ)*
*ПДВ – Препорачан дневен внес

 

СОСТОЈКИ: ултрафилтерен и микрофилтриран протеински излат од сурутка (млеко) со вкрстен проток (содржи емулгатор: соја лецитин); какао прав со редуцирана масленост; Засладувач: сукралоза; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

 

 

Типичен аминокиселински состав во 100 g
изолеуцин 4,80 g
Леуцин 7,95 g
Валин 4,43 g
Лизин 7,20 g
метионин 1,65 g
фенилаланин 2,25 g
треонин 5,03 g
Аргинин 1,58 g
Аланин 3,75 g
аспартамска киселина 8,25 g
Цистеин 1,65 g
глутаминска киселина 13,58 g
Глицин 1,05 g
хистидин 1,28 g
Пролин 4,13 g
Серин 3,45 g
Тирозин 1,95 g
Триптофан 1,05 g
Нутритивни информации Во 100 g Во 30 g
Енергија 1689 kJ/ 399 kcal 507 kJ/ 120 kcal
Масти 6,1 g 1,8 g
Од кои заситени 3,9 g 1,2 g
Јаглехидрати 5,1 g 1,5 g
Од кои шеќери 4,9 g 1,5 g
Влакна 0 g 0 g
Протеин 81 g 24 g
Сол 0,48 g 0,14 g
Витамин Б6 1,4 mg 0,42 mg (30% ПДВ)*
*ПДВ – Препорачан дневен внес

 

СОСТОЈКИ: ултрафилтерен и микрофилтриран протеински излат од сурутка (млеко) со вкрстен проток (содржи емулгатор: соја лецитин); какао прав со редуцирана масленост; Засладувач: сукралоза; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

 

Употреба: Се мешаат 3 мерици = 30 g со 80 ml вода или друг омилен пијалак и се пие еднаш дневно, после тренинг, помеѓу оброци или 1 час пред тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.