, , , ,

Tribulus Extreme 80 Maxi Caps

(1 customer review)
Сподели:

Најмоќниот досега Tribulus Extreme 2000мг Tribulus Terestris
👉1800mg Saponin
👉430mg Protodioscine
👉Zinc
👉Vitamin B5
40 дневни дози 80 макси капсули 
Германски квалитет 

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

1,290 ден

Нема на залиха

Најмоќниот досега Tribulus Extreme 2000мг Tribulus Terestris
👉1800mg Saponin
👉430mg Protodioscine
👉Zinc
👉Vitamin B5
40 дневни дози 80 макси капсули 
Германски квалитет 

 

Tribulus Extreme

Содржина на сапонини 90%

TRIBULUS TERRESTRIS САПОНИНИ И ПРОТОДИОСЦИНИ ЦИНК
2000 mg Висока доза За нормално ниво на тестостерон

 

40 сервирања / 80 капсули

 

TRIBULUS EXTREME од Body Attack се состои од екстракт Tribulus Terrestris со вредни растителни супстанции, стероидни сапонини. Содржината на витамин Б5 (пантотенска киселина) придонесува за нормална синтеза и метаболизам на стероидните хормони, како и витамин Д. Минералниот цинк може да придонесе за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта и во нормална синтеза на протеини.

 

Препорачана доза: Во денови кога имате тренинг, земете 2 капсули со многу течност (300 ml), по можност пред или по интензивно тренирање. Во денови кога немате тренинг, земете 2 капсули со многу течност (300 ml) наутро или пред спиење. Не надминувајте ја препорачаната дневна доза.

Нутритивни факти во дневно сервирање (2 капсули) ПДВ1
Екстракт од Tribulus terrestris 2000 mg
   – од кој сапонини 1800 mg
      – од кој протодиосцини 430 mg
Витамин Б5 3,0 mg 50
Цинк 2,3 mg 23

 

Препорачана доза: Во денови кога имате тренинг, земете 2 капсули со многу течност (300 ml), по можност пред или по интензивно тренирање. Во денови кога немате тренинг, земете 2 капсули со многу течност (300 ml) наутро или пред спиење. Не надминувајте ја препорачаната дневна доза.

 

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 1 оценка

5.0 просек
1
0
0
0
0

Додади оценка

  1. Petar p

    strasen efekt, najmoken dosega

    Petar p