-16%
,

Trec Whey 100 2275 gr Bag

Сподели:

Чист протеин идеален за добивање и одржување на мускулната маса

 • Состав во доза од 30гр
 • Протеини 24.36гр,
 • Јагленихидрати 2,34 од кои шекер 0,54гр,
 • Масти 0.87гр од кои заситени 0,51гр
Бренд:

2,590 ден 3,100 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2590 Поени во вредност од 259 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2590 Поени во вредност од 259 ден!
Исчисти
 • Чист протеин идеален за добивање и одржување на мускулната маса

  • Состав во доза од 30гр
  • Протеини 24.36гр,
  • Јагленихидрати 2,34 од кои шекер 0,54гр,
  • Масти 0.87гр од кои заситени 0,51гр
SKU: Недостапно Категории: , Ознаки: , , ,
Активни состојки
Количество во сервирање 100 g 90 g** 30 g
Енергија 1620 kj / 382 kcal (19%*) 1458 kj / 344 kcal (17%*) 486 kj / 115 kcal (6%*)
Масти 2,90 g (4%*) 2,61 g (4%*) 0,87 g (1%*)
   од кои заситени 1,70 g (9%*) 1,53 g (8%*) 0,51 g (3%*)
Јаглехидрати 7,80 g (3%*) 7,02 g (3%*) 2,34 g (1%*)
   од кои шеќери 1,80 g (2%*) 1,62 g (2%*) 0,54 g (1%*)
Протеини 81,20 g (162%*) 73,08 g (146%*) 24,36 g (49%*)
Сол 0,65 g (11%*) 0,59 g (10%*) 0,20 g (3%*)
 
Протеински концентрат од сурутка 94,65 g 85,19 g 28,40 g

 

* Референтен внес за просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal).
** Дневна доза од производот.

 

Состав: концентрат на протеини од сурутка (од млеко) (94,7%); какао во прав вкусовите: чоколадо, чоколадо-цреша, чоколадо-сусам, кокос-чоколадо; регулатори на киселост за вкусови на јагода и малина – лимонска киселина, јаболкова киселина; ароми; згуснувач – натриум карбоксиметил целулоза; засладувач – сукралоза; боја за вкусовите: ванила, колачиња, путер од кикирики и адвокаат – бета-каротен; боја за вкус: банана – кинолин жолта; боја за вкусовите: јагода и малина – кохинална црвена А.

Активни состојки
Количество во сервирање 100 g 90 g** 30 g
Енергија 1620 kj / 382 kcal (19%*) 1458 kj / 344 kcal (17%*) 486 kj / 115 kcal (6%*)
Масти 2,90 g (4%*) 2,61 g (4%*) 0,87 g (1%*)
   од кои заситени 1,70 g (9%*) 1,53 g (8%*) 0,51 g (3%*)
Јаглехидрати 7,80 g (3%*) 7,02 g (3%*) 2,34 g (1%*)
   од кои шеќери 1,80 g (2%*) 1,62 g (2%*) 0,54 g (1%*)
Протеини 81,20 g (162%*) 73,08 g (146%*) 24,36 g (49%*)
Сол 0,65 g (11%*) 0,59 g (10%*) 0,20 g (3%*)
 
Протеински концентрат од сурутка 94,65 g 85,19 g 28,40 g

 

* Референтен внес за просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal).
** Дневна доза од производот.

 

Состав: концентрат на протеини од сурутка (од млеко) (94,7%); какао во прав вкусовите: чоколадо, чоколадо-цреша, чоколадо-сусам, кокос-чоколадо; регулатори на киселост за вкусови на јагода и малина – лимонска киселина, јаболкова киселина; ароми; згуснувач – натриум карбоксиметил целулоза; засладувач – сукралоза; боја за вкусовите: ванила, колачиња, путер од кикирики и адвокаат – бета-каротен; боја за вкус: банана – кинолин жолта; боја за вкусовите: јагода и малина – кохинална црвена А.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: се раствара една порција од производот – 30 g (2 дозерки) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Земете 3 порции дневно. Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората во текот на 1,5 часовен тренинг и третата пред спиење. Кога не вежбате: првата порција земете ја наутро, втората помеѓу оброци и третата пред спиење.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.