-18%
, ,

Trec Whey 100 2275 gr Bag

Сподели:

Чист протеин идеален за добивање и одржување на мускулната маса

  • Состав во доза од 30гр
  • Протеини 24.36гр,
  • Јагленихидрати 2,34 од кои шекер 0,54гр,
  • Масти 0.87гр од кои заситени 0,51гр
Бренд:

2,550 ден 3,100 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2550 Поени во вредност од 255 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2550 Поени во вредност од 255 ден!
Исчисти

Чист протеин идеален за добивање и одржување на мускулната маса
22 g протеини, 2 g јаглехидрати, 1 g масти, 104 BV во една порција
Додаток во исхраната
2275 g – 76 порции /
Whey 100 – додаток во исхрана – содржи засладувачи. 100% Протеински концентрат од сурутка.  100% висококвалитетен протеински концентрат од сурутка, кој е идеален извор на полновредни протеини полни со есенцијални аминокиселини кои ги вклучуваат аминокиселините со разгранет ланец и Л-глутамин. Whey 100 брзо се раствора и се апсорбира. Протеините помагаат за раст и одржување на мускулната маса. Препорачана доза е 90 g дневно.

SKU: Недостапно Категории: , , Ознаки: , , ,
Активни состојки
Количество во сервирање 100 g 90 g** 30 g
Енергија 1620 kj / 382 kcal (19%*) 1458 kj / 344 kcal (17%*) 486 kj / 115 kcal (6%*)
Масти 2,90 g (4%*) 2,61 g (4%*) 0,87 g (1%*)
   од кои заситени 1,70 g (9%*) 1,53 g (8%*) 0,51 g (3%*)
Јаглехидрати 7,80 g (3%*) 7,02 g (3%*) 2,34 g (1%*)
   од кои шеќери 1,80 g (2%*) 1,62 g (2%*) 0,54 g (1%*)
Протеини 81,20 g (162%*) 73,08 g (146%*) 24,36 g (49%*)
Сол 0,65 g (11%*) 0,59 g (10%*) 0,20 g (3%*)
 
Протеински концентрат од сурутка 94,65 g 85,19 g 28,40 g

 

* Референтен внес за просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal).
** Дневна доза од производот.

 

Состав: концентрат на протеини од сурутка (од млеко) (94,7%); какао во прав вкусовите: чоколадо, чоколадо-цреша, чоколадо-сусам, кокос-чоколадо; регулатори на киселост за вкусови на јагода и малина – лимонска киселина, јаболкова киселина; ароми; згуснувач – натриум карбоксиметил целулоза; засладувач – сукралоза; боја за вкусовите: ванила, колачиња, путер од кикирики и адвокаат – бета-каротен; боја за вкус: банана – кинолин жолта; боја за вкусовите: јагода и малина – кохинална црвена А.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: се раствара една порција од производот – 30 g (2 дозерки) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Земете 3 порции дневно. Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората во текот на 1,5 часовен тренинг и третата пред спиење. Кога не вежбате: првата порција земете ја наутро, втората помеѓу оброци и третата пред спиење.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.