, ,

TRAINING LIFTING HOOKS

Сподели:

Specialized Training hooks designed for strength-trained athletes.

Availability:

Нема на залиха

590 ден

Нема на залиха

Спореди
Specialized Training hooks designed for strength-trained athletes. Significantly enhance grip strength, making it easier to workout with really heavy weights, especially in exercises with barbells and dumbbells. Hooks made of thick steel and durable, strong material trimmed. With a wide belt which surrounds the stiffening and cushioning to the wrist soft neoprene foam. Fastened with strong Velcro, with the company logo TREC NUTRITION.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “TRAINING LIFTING HOOKS”

Сè уште нема оценки.