VITARGO ELECTRO ENERGY | 1050 gr Original price was: 1,290 ден.Current price is: 1,190 ден.
Back to products

TESTOXX | 60 caps

Original price was: 1,490 ден.Current price is: 1,190 ден.

  • Хербална формула за мажи.
  • TestoXX е дизајниран за професионални спортисти.
SKU: 1265 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!
x
20 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

TestoXX. Додаток во исхраната. Хербална формула за мажи. TestoXX е дизајниран за професионални спортисти.

Препорачаната дневна доза е 2 капсули.

Препорачана употреба: Земете една порција на производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 2 порции дневно, по можност 30 мин. по оброк. Не користете повеќе од 3 месеци.

Состојки: Екстракт на трибулус [цело растение] (Tribulus terrestris) [60% сапонин]; Екстр. од корен ашваганда [корен] (Withania somnifera) [1,5% Витанолиди]; Екстракт од фенугрик [семе] (Trigonella foenum-graecum) [50% Фенузиди]; обвивка на капсулата (желатин; бои – оксиди и хидроксиди на железо, титаниум диоксид);  Екстракт од корен на мака [корен] (Lepidium meyenii) [4: 1]; Екстракт од корејски женшен [корен] (Panax ginseng) [10% Гинсенозиди]; Цинк (цинк глуконат); агенс против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини; Екстракт од црн пипер [плод] (Piper nigrum) [95% пиперин].

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

 

 

Активни состојки 2 кап.**/*** 1 кап.**
Екстракт на трибулус [цело растение] (Tribulus terrestris) [60% сапонин] 800,00 mg 400,00 mg
     од кои сапонини 480,00 mg 240,00 mg
Екстр. од корен ашваганда [корен] (Withania somnifera) [1,5% Витанолиди] 600,00 mg 300,00 mg
     од кои Витанолиди 9,00 mg 4,50 mg
Екстракт од фенугрик [семе] (Trigonella foenum-graecum) [50% Фенузиди] 400,00 mg 200,00 mg
     од кои Фенузиди 200,00 mg 100,00 mg
Екстракт од корен на мака [корен] (Lepidium meyenii) [4: 1] 200,00 mg 100,00 mg
Екстракт од корејски женшен [корен] (Panax ginseng) [10% Гинсенозиди] 200,00 mg 100,00 mg
     од кои Гинсенозиди 20,00 mg 10,00 mg
Цинк 15,00 mg (150%*) 7,50 mg (75%*)
Екстракт од црн пипер [плод] (Piper nigrum) [95% пиперин] 10,00 mg 5,00 mg
     од кои Пиперин 9,50 mg 4,75 mg

 

 * % од препорачан дневен внес // ** Капсули // ***Дневна доза од производот

 

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.