, , ,

TESTOXX | 30 caps

Сподели:
  • Хербална формула за мажи.
  • TestoXX е дизајниран за професионални спортисти.
Бренд:

590 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!

Хербална мешавина за мажи

Тесто-засилувач

Додаток во исхраната

TestoXX. Додаток во исхраната. Хербална формула за мажи. TestoXX е дизајниран за професионални спортисти.

 

Активни состојки 2 кап.**/*** 1 кап.**
Екстракт на трибулус [цело растение] (Tribulus terrestris) [60% сапонин] 800,00 mg 400,00 mg
     од кои сапонини 480,00 mg 240,00 mg
Екстр. од корен ашваганда [корен] (Withania somnifera) [1,5% Витанолиди] 600,00 mg 300,00 mg
     од кои Витанолиди 9,00 mg 4,50 mg
Екстракт од фенугрик [семе] (Trigonella foenum-graecum) [50% Фенузиди] 400,00 mg 200,00 mg
     од кои Фенузиди 200,00 mg 100,00 mg
Екстракт од корен на мака [корен] (Lepidium meyenii) [4: 1] 200,00 mg 100,00 mg
Екстракт од корејски женшен [корен] (Panax ginseng) [10% Гинсенозиди] 200,00 mg 100,00 mg
     од кои Гинсенозиди 20,00 mg 10,00 mg
Цинк 15,00 mg (150%*) 7,50 mg (75%*)
Екстракт од црн пипер [плод] (Piper nigrum) [95% пиперин] 10,00 mg 5,00 mg
     од кои Пиперин 9,50 mg 4,75 mg

 

 * % од препорачан дневен внес // ** Капсули // ***Дневна доза од производот

 

Состојки: Екстракт на трибулус [цело растение] (Tribulus terrestris) [60% сапонин]; Екстр. од корен ашваганда [корен] (Withania somnifera) [1,5% Витанолиди]; Екстракт од фенугрик [семе] (Trigonella foenum-graecum) [50% Фенузиди]; обвивка на капсулата (желатин; бои – оксиди и хидроксиди на железо, титаниум диоксид);  Екстракт од корен на мака [корен] (Lepidium meyenii) [4: 1]; Екстракт од корејски женшен [корен] (Panax ginseng) [10% Гинсенозиди]; Цинк (цинк глуконат); агенс против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини; Екстракт од црн пипер [плод] (Piper nigrum) [95% пиперин].

Препорачана употреба: Земете една порција на производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 2 порции дневно, по можност 30 мин. по оброк. Не користете повеќе од 3 месеци.

Препорачаната дневна доза е 2 капсули.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “TESTOXX | 30 caps”

Сè уште нема оценки.