,

SUPER PROTEIN AMINO | 345 tablets

Сподели:
  • Дневната доза изнесува (= 6 таблети) содржи 5,8 гр протеин
  • Комплетен спектрум од сите протеиногени аминокиселини
  • Идеална големина и лесни за проголтување најдобар избор за зголемен внес на протеин во движење.
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
Бренд:

1,490 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!

Dymatize® Super Protein Amino протеин – аминокиселинска формула која содржи комплетен спектрум од сите протеиногени аминокиселини. Овие есенцијални и неесенцијални аминокиселини се градечки блокови на протеинот. Во адиција на нормалниот внес на протеин, идеалната големина на таблетите и леснотијата на проголтување, ги прават лесен начин за зголемување на внесот на протеин во движење. Дневната доза се состои од две сервирања.

  • Дневната доза изнесува (= 6 таблети) содржи 5,8 гр протеин
  • Комплетен спектрум од сите протеиногени аминокиселини
  • Идеална големина и лесни за проголтување најдобар избор за зголемен внес на протеин во движење.
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
Категории: ,

НУТРИТИВНИ ФАКТИ

per 1 serving (= 3 tablets) per daily dose (= 6 tablets)
Protein 2,9 g 5,8 g

 

Naturally included and
added amino acids
per 1 serving (= 3 tablets) per daily dose (= 6 tablets)
L-Leucine 261 mg 523 mg
L-Isoleucine 139 mg 279 mg
L-Valine 173 mg 345 mg
L-Alanine 127 mg 253 mg
L-Arginine 204 mg 408 mg
L-Asparagine & L-Aspartic acid 278 mg 555 mg
L-Cysteine 39 mg 77 mg
L-Glutamine & L-Glutamatic acid 555 mg 1110 mg
L-Lysine 190 mg 379 mg
L-Histidine 74 mg 148 mg
L-Methionine 74 mg 148 mg
L-Phenylalanine 155 mg 310 mg
L-Proline 185 mg 370 mg
L-Serine 155 mg 310 mg
L-Threonine 119 mg 238 mg
L-Tryptophane 33 mg 65 mg
L-Tysine 141 mg 283 mg
СОСТОЈКИ
Milk proteins (milk protein concentrate, calcium caseinate, whey protein concentrate, whey protein isolate, micellar casein), pea protein, rice protein, bulking agents: cellulose, calcium phosphates, anti-caking agent (silicon dioxide), polyethylene glycol, talc, magnesium salts of fatty acids; L-Glutamine, L-Arginine hydrochloride, L-Leucine, L-Isoleucine, L-Valine, emulsifier (lecithins) (soy).
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
  • Земете 2 сервирања (= 6 таблети) на ден со голема количина на вода. 1 сервирање (= 3 таблети).
Сите Dymatize продукти кои го содржат Informed-Sport сертификатот се тестирани за банирани супстанции од world-class sports анти-допинг лабораторијата LGC. 
 Во адиција, Informed-Sport гарантира дека сите продукти се произведени по високи стандарди и се безбедни за употреба за сите атлети.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “SUPER PROTEIN AMINO | 345 tablets”

Сè уште нема оценки.