,

SUPER MASS GAINER BAR | 90 gr – deluxe chocolate

Сподели:
  • Висока содржина на протеин: 27 – 28g премиум протеин по 90 г бар, зависно од вкусот
  • Протеинот придонесува за раст на мускулна маса
  • 5.4 г BCAAs* по 90 г бар;
  • 28 г јаглехидрати по 90 г бар
Бренд:

150 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 150 Поени во вредност од 15 ден!

Секој што е во потрага по зголемување на мускулна маса и сила знае дека протеинот е есенцијален за раст на мускулите. Dymatize Super Mass Gainer баровите се извонредни протеински барови дизајнирани специјално за (Hardgainers), или оние кои тешко се здобиваат со мускулна маса.

Со 27 – 28г протеин со премиум квалитет зависно од вкусот, вклучувајќи 5.4 g BCAAs, и квалитетен извор на јаглехидрати, овој 90 г бар ја содржи добитната комбинација од одличен квалитет и фантастичен вкус. Dymatize Super Mass Gainer баровите се правиот избор за конзумација по тренинг.

  • Висока содржина на протеин: 27 – 28g премиум протеин по 90 г бар, зависно од вкусот
  • Протеинот придонесува за раст на мускулна маса
  • 5.4 г BCAAs* по 90 г бар;
  • 28 г јаглехидрати по 90 г бар

* BCAAs (аминокиселини од разграден ланец: L-leucine, L-isoleucine, L-valine) се наоѓаат природно во протеинот

Категории: ,

Нутритивните факти може да варираат зависно од вкусот

  per 100 g per bar (90g)
Energy kJ (kcal) 1421 (338) 1279 (304)
Fat 7,0 g 6,3 g
of which saturates 4,0 g 3,6 g
Carbohydrate 31 g 28 g
of which sugars 29 g 26 g
Fibre 14 g 12 g
Protein* 31 g 28 g
Salt 0,23 g 0,20 g
* of which
BCAAs in sum (L-leucine, L-isoleucine, L-valine)** 6,1 g 5,4 g

 

СОСТОЈЌИ

Calcium caseinate (from milk) (22%), dark chocolate couverture (18%) [cocoa mass, sugar, cocoa butter, emulsifier (soy lecithin)], invert sugar syrup, fructose syrup, oligofructose syrup, whey protein (milk) (8%), fat-reduced cocoa powder (5%), soy protein (2.5%), flavourings, emulsifier (soy lecithin).

Може да содржи траги од кикирики, ореви и глутен.

  • Конзумирајте еден бар на ден (90 г), по тренинг
  • Како дел од избалансирана исхрана и здрав начин на живот

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “SUPER MASS GAINER BAR | 90 gr – deluxe chocolate”

Сè уште нема оценки.