-29%
, , ,

Spirullina 60caps x 1000mg

Сподели:

СОДРЖИ зелена-сина морска вода СПИРУЛИНА ПАЦИФИКА
ВО СОВЕТНА КАПСУЛНА ФОРМА

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

350 ден 490 ден

Нема на залиха

Спореди

Земете една порција на производот – 2 капсули со 300 мл вода. Земете 3 пати на ден, по можност веднаш по оброкот.

 

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:
Не надминувајте ја препорачаната дневна доза. Не користете го производот како замена за разновидна диета. Децата, бремената или доилката не смеат да го земаат производот. Важна е различна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, овес, јајца, кикиритки и ореви.

СКЛАДИРАЊЕ:
Чувајте ја оваа амбалажа на суво место, на температура од 15-25 ° С. Да се чува подалеку од дофатот на децата.

 

Active ingredients
Amount per serving 6 cap* 2 cap
Spirulina (Spirulina pacifica) 1800,00 mg 600,00 mg

 

* Daily portion of the product

 

INGREDIENTS: soy oil; spirulina (Spirulina pacifica) (30%); capsule shell (gelatine; stabilizer – glycerol); stabilizer – bee wax yellow; emulsifier – lecithins.

 

Земете една порција на производот – 2 капсули со 300 мл вода. Земете 3 пати на ден, по можност веднаш по оброкот.

 

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:
Не надминувајте ја препорачаната дневна доза. Не користете го производот како замена за разновидна диета. Децата, бремената или доилката не смеат да го земаат производот. Важна е различна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, овес, јајца, кикиритки и ореви.

СКЛАДИРАЊЕ:
Чувајте ја оваа амбалажа затворена на суво место, на температура од 15-25 ° С. Да се чува подалеку од дофатот на децата.

НАЈДОБРО ПРЕД
Погледнете ја страната на пакувањето и заварувањето.

Препорачана дневна доза е 6 капсули

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Spirullina 60caps x 1000mg”

Сè уште нема оценки.