fbpx
-20%
, ,

Snack A Whey Protein Wafer 63gr 24gr Protein

Сподели:

SNACKAWHEY 63gr

  • Крцкави вафли
  • 24гр протеини во една порција
  • Без шекер
Бренд:

120 ден 150 ден

Спореди

За кој е препорачан веј протеин вафелот ?

  • За оние што внимаваат на својата тежина
  • За оние што сакаат да живеат здрав живот и внимаваат на внесот на шекери
  • За атлети што тренираат издржливост, производот е одличен како лесен оброк пред тренинг
  • За атлети што сакаат да зголемат чиста мускулна маса
  • За сите оние што се на диета

 Состaв: Протеиска мешавина (36%) (Млечен протеин, хидролизиран колаген (говедско потекло), протеински изолат од сурутка), палмово масло, пченично брашно, засладувач (ксилитол, сукралоза), какао во прав (0,62%), жолчка во прав, емулгатор (соја лецитин), сол, агенс за одвојување (магнезиум карбонат), агенс за набабрување (натриум хидроген карбонат).

Snack A Whey – протеинска вафла.

 Состaв: Протеиска мешавина (36%) (Млечен протеин, хидролизиран колаген (говедско потекло), протеински изолат од сурутка), палмово масло, пченично брашно, засладувач (ксилитол, сукралоза), какао во прав (0,62%), жолчка во прав, емулгатор (соја лецитин), сол, агенс за одвојување (магнезиум карбонат), агенс за набабрување (натриум хидроген карбонат).

Забелешка: Чувајте на ладно суво место. По отворање, користете брзо. Рок на употреба, нутритивни информации и нето маса: означено на пакувањето.

Се користи по потреба како надополнување на исхраната со протеински десерт, еден SNACKAWHEY  63грсодржи 5 вафли со вкупна содржина од 24гр протеин без додаден шекер

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Snack A Whey Protein Wafer 63gr 24gr Protein”

Сè уште нема оценки.