SAMURAI SHADOW MASS GAINER | 1000 GR

Сподели:
  • 23g protein / 62g carbs

  • 4,7g creatine 3 different types

  • Amino Acids added
  • 5 Carbs Matrix Blend
  • 50mg Digezyme®
  • Great flavor

  • Easy to mix and digest

  • Convenient

Бренд:

990 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
Исчисти

Mass Gainer е пијалок со протеини и јаглехидрати во прав со вкус на двојно чоколадо со засладувачи. Неговите корисни ефекти се добиваат од три извори. Содржината на протеини (од 3 различни извори на протеини), придонесува за раст и одржување на мускулната маса*. Содржината на јаглехидрати (од 5 различни извори), ќе ви даде соодветен извор на енергија за време на тренингот, додека креатинот (од 3 извори), ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткорочни вежби со висок интензитет*. Додадовме и четири аминокиселини (БЦАА и глутамин) и комплекс од дигестивни ензими кои на овој производ му даваат импресивен и функционален профил. *Овие здравствени тврдења се одобрени од Европскиот орган за безбедност на храна (ЕФСА) и Европската комисија (ЕК).

Рок на употреба: означено на пакувањето. Не изложувајте производот на директна сончева светлина или топлина подолг период. Чувајте го затворен на температура помеѓу 6 и 26 ° C. Релативната влажност треба да биде под 65%.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Употребувајте го како дополнување на урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Формулирано и произведено за: Samurai Shadow Supplements

Произведено во ЕУ.

SKU: Недостапно Категорија:
Нутритивни факти

Сервирање: 100 g

Вкупно сервирања во пакувањето:

1 / 20 / 60 / 90

  Во 100 g %ПДВ*
Енергија 1496 kJ / 356 kcal 19 %
Масти 2,4 g 4 %
   Од кои заситени 0,9 g 6 %
Јаглехидрати 59 g 24 %
   Од кои шеќери 7,3 g 8 %
Протеини 23 g 46 %
Сол <0,01 g 0 %
*%ПДВ – % од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).
Количество Во 100 g
Mass Gainer мешавина од јаглехидрати

(малтодекстрин, палатиноза,

восочна пченка, декстроза, фруктоза)

62830 mg
Mass Gainer мешавина од протеини

(CFM протеински концентрат од сурутка, хидролизиран протеински изолат од сурутка, мицеларен казеин)

29200 mg
Mass Gainer мешавина од креатин

(креатин монохидрат, пуфериран креатин Kre-Alkalyn®, креатин пируват)

Вкупно количество на креатин

4763 mg

 

 

4167 mg

Mass Gainer мешавина од аминокиселини

(Л-глутамин, Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин)

833 mg
Дигестивни ензими

(DigeZyme®)

50 mg

Mass Gainer – додаток во исхраната, формула за маса.

Состојки: Малтодекстрин, протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), креатин монохидрат, какао во прав со намалена масленост (10-12%), вкус (чоколадо), палатиноза, восочна пченка, декстроза, фруктоза, Л-глтамин, хидролизиран протеински изолат од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), мицеларен казеин (од млеко), инстант Л-леуцин, згуснувач (ксантанова гума), инстант Л-изолеуцин, инстант Л-валин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Kre-Alkalyn® (пуфериран креатин монохидрат), креатин пируват, ), ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза). [DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH].

 

Нутритивни факти

Сервирање: 100 g

Вкупно сервирања во пакувањето:

1 / 20 / 60 / 90

  Во 100 g %ПДВ*
Енергија 1513 kJ / 360 kcal 19 %
Масти 2,0 g 2 %
   Од кои заситени 0,6 g 3 %
Јаглехидрати 62 g 23 %
   Од кои шеќери 7,7 g 8 %
Протеини 23 g 45 %
Сол <0,01 g 0 %
*%ПДВ – % од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).
Количество Во 100 g
Mass Gainer мешавина од јаглехидрати

(малтодекстрин, палатиноза,

восочна пченка, декстроза, фруктоза)

62830 mg
Mass Gainer мешавина од протеини

(CFM протеински концентрат од сурутка, хидролизиран протеински изолат од сурутка, мицеларен казеин)

29200 mg
Mass Gainer мешавина од креатин

(креатин монохидрат, пуфериран креатин Kre-Alkalyn®, креатин пируват)

Вкупно количество на креатин

4763 mg

 

 

4167 mg

Mass Gainer мешавина од аминокиселини

(Л-глутамин, Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин)

833 mg
Дигестивни ензими

(DigeZyme®)

50 mg

Mass Gainer – додаток во исхраната, формула за маса.

Состојки: Малтодекстрин, протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), креатин монохидрат, вкус (шумско овошје, јагода), палатиноза, восочна пченка, декстроза, фруктоза, Л-глтамин, хидролизиран протеински изолат од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), мицеларен казеин (од млеко), инстант Л-леуцин, згуснувач (ксантанова гума), инстант Л-изолеуцин, инстант Л-валин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Kre-Alkalyn® (пуфериран креатин монохидрат), креатин пируват, ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза). [DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH].

Нутритивни факти

Сервирање: 100 g

Вкупно сервирања во пакувањето:

1 / 20 / 60 / 90

  Во 100 g %ПДВ*
Енергија 1513 kJ / 360 kcal 19 %
Масти 2,0 g 2 %
   Од кои заситени 0,6 g 3 %
Јаглехидрати 62 g 23 %
   Од кои шеќери 7,7 g 8 %
Протеини 23 g 45 %
Сол <0,01 g 0 %
*%ПДВ – % од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).
Количество Во 100 g
Mass Gainer мешавина од јаглехидрати

(малтодекстрин, палатиноза,

восочна пченка, декстроза, фруктоза)

62830 mg
Mass Gainer мешавина од протеини

(CFM протеински концентрат од сурутка, хидролизиран протеински изолат од сурутка, мицеларен казеин)

29200 mg
Mass Gainer мешавина од креатин

(креатин монохидрат, пуфериран креатин Kre-Alkalyn®, креатин пируват)

Вкупно количество на креатин

4763 mg

 

 

4167 mg

Mass Gainer мешавина од аминокиселини

(Л-глутамин, Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин)

833 mg
Дигестивни ензими

(DigeZyme®)

50 mg

Mass Gainer – додаток во исхраната, формула за маса.

Состојки: Малтодекстрин, протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), креатин монохидрат, вкус (ванила, крем), палатиноза, восочна пченка, декстроза, фруктоза, Л-глтамин, хидролизиран протеински изолат од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), мицеларен казеин (од млеко), инстант Л-леуцин, згуснувач (ксантанова гума), инстант Л-изолеуцин, инстант Л-валин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Kre-Alkalyn® (пуфериран креатин монохидрат), креатин пируват, ензимски комплекс DigeZyme® (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза). [DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH].

Препорачана  употреба и начин на складирање: Додадете една порција (50 g – 1+1/4 дозери) во 250 ml вода или млеко со намалена масленост и добро мешајте во рок од 30 секунди. Земете две порции дневно, во деновите кога имате тренинг. Првата порција земете ја после тренинг и земете дополнителна порција помеѓу оброци.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “SAMURAI SHADOW MASS GAINER | 1000 GR”

Сè уште нема оценки.