-22%
, , , , , , ,

SAMURAI KATANA SHADOW | 500 gr

Сподели:
  • Максимална напумпаност
  • Максимален фокус
  • Неверојатна издржливост
  • Брз мускулен раст
  • Без додаден шекер
Бренд:

1,390 ден 1,790 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1390 Поени во вредност од 139 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1390 Поени во вредност од 139 ден!
Исчисти

ВИСОКА КОНЦЕНТРАЦИЈА НА КОФЕИН,

НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА ДЕЦА, БРЕМЕНИ ЖЕНИ И ДОИЛКИ (195 mg / сервирање)

KATANA SHADOW со вкус на боровинка лимета. Прехрамбен производ кој содржи цитрулин малат, кофеин, таурин и бета аланин наменет да ги задоволи побарувањата за време на интензивен мускулен напор, посебно за спортисти. Производот содржи засладувач.

Инструкции за употреба: Користете како додаток во исхраната, измешајте 1 сервирање (13 g) со 250 ml ладна вода и консумирајте 30 минути пред почеток на активност. Ви препорачуваме да го користите вага за мерење на точна количина.

Внимание: Додатоците во исхраната не служиат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Чувајте надвор од дофат на деца. Кај некои лица бета-аланинот може да предизвика безопасно чувство на трнење на кожата. Висока концентрација на кофеин. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки (195 mg / сервирање).

Рок на употреба: означено на пакувањето во полето со лот број и рок на употреба.

Начин на чување: Чувајте во добро затворео пакување, на температура од 5-30оС. Чувајте подалеку од извор на топлина, влага и сончева светлина. Не го употребувајте повеќе од 6 месеци по отварањето.

Формулирано и произведено за:

Samurai Shadow Supplements

Произведено во ЕУ.

Нутритивни факти

Сервирање: 2 мерици (13 g)

Вкупно сервирања во пакувањето: 38

Содржина

во 100 g

во сервирање (13 g)

Бета-аланин

27000 mg

3510 mg

Л-аргинин aлфа-кетоглутарат 2:1

23000 mg

2990 mg

од кој Л-аргинин

15870 mg

2063,1 mg

Цитрулин малат 2:1

15000 mg

1950 mg

од кој Л-цитрулин

10380 mg

1349,4 mg

Таурин

12000 mg

1560 mg

Л-тирозин

7700 mg

1001 mg

Кофеин (кофеин анхидрид)

1500 mg

195 mg

Вкус

Pink Lemonade, Blueberry Lime

Состојки: Бета аланин, Л-аргинин алфа-кетоглутарат 2:1, цитрулин малат 2:1, таурин, Л-тирозин, малтодекстрин, арома на боровинка, силициум диоксид – аерозил (агенс против згрутчување), дикалциум фосфат (агенс против згрутчување), кофеин (хофеин анхидрид), арома на лимета, ацесулфам К (засладувач), сукралоза (засладувач), стевиол гликозиди (Е960) (засладувач), брилијант сина (Е133) (боја).

Инструкции за употреба: Користете како додаток во исхраната, измешајте 1 сервирање (13 g) со 250 ml ладна вода и консумирајте 30 минути пред почеток на активност. Ви препорачуваме да го користите вага за мерење на точна количина.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.