fbpx

Rock’s Energy Gel with caffeine 32 g

Сподели:

Одличен и екстремно брз извор на енергија со комплексни јаглехидрати и кофеин ,во компактно пакување, лесно за носење и употреба.

60 ден

Спореди

Rock’s Gel е екстремно брз извор на енергија. Содржи супер концентриран комплекс од јаглехидрати и кофеин.

Состојки: сахароза, вода, малтодекстрин, фруктоза, декстроза, исомалтулоза (Palatinosa™), Fibersol® (малтодекстрин отпорен на варење), Trisodium Citrate (Содиум), Tripotassium Citrate (Потасиум), кофеин.

Препорачано дозирање: За брза енергија земете го Rock’s енергетскиот гел пред или за време на физичка активност. Не земајте повеќе од 4 гела дневно.

Категории: Ознаки:

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Rock’s Energy Gel with caffeine 32 g”

Сè уште нема оценки.