-27%
,

RINGHORNS CHARGER MX BOXING GLOVES + Box bandages 4m

Сподели:

Бокс нараквици од брендот Ring Horns  Venum

Најдобар сооднос на цена и квалитет

Заштитен систем од 3 слоја што обезбедува одлична заштита и апсорбирање на удар

 

Бренд:

2,090 ден 2,880 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2090 Поени во вредност од 209 ден!

TECHNICAL FEATURES

  • Ideal for an occasional use: 2 to 3 times a week.
  • Soft and resistant PU coating.Triple layer foam system: for good shock absorption and optimal cushioning.
  • Mesh panel on the palm: for good thermo-regulation.
  • Attached thumb: to reduce the risk of injury.
  • Velcro fastening system: for a good wrist support.
  • Excellent value.
  • Ringhorns logo.
  • Brand : Ringhorns
  • Weight : 0.8000
  • SKU : RH-00037-200

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “RINGHORNS CHARGER MX BOXING GLOVES + Box bandages 4m”

Сè уште нема оценки.