, , , ,

Recovery Max – 1144 g – малина

Сподели:
  • Напреден напиток за регенерација.
  • Гликемични јаглехидрати.
  • Намалување на замореноста: магнезиум.
  • Поддршка на имунитетот: цинк.
Бренд:

1,690 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1690 Поени во вредност од 169 ден!

Протеините помагаат во растот и одржувањето на мускулната маса. Магнезиумот учествува во намалување на заморот и истоштенота. Јаглехидратите придонесуваат за закрепнување на нормалната функција на мускулите (контракција) по многу интензивно и / или долго физичко вежбање што доведува до замор на мускулите и осиромашување на резервите на гликоген во скелетните мускули. Корисниот ефект се добива со консумација на јаглехидрати од сите извори, со вкупен внес од 4 g на kg телесна тежина, во дози, во првите 4 часа и не подоцна од 6 часа, по физичка активност.

Нутритивни информации во: во 100 g во 1 порција (44 g)* во 2 порции (88 g)**
Енергија kJ (kcal) 1588 (374) 699 (165) 1397 (329)
Масти 1,8 g 0,8 g 1,6 g
    – од кои заситени 0,6 g 0,2 g 0,5 g
Јаглехидрати 66 g 29 g 58 g
    – од кои шеќери 20 g 8,8 g 18 g
Протеини 23 g 10 g 20 g
Сол 0,59 g 0,26 g 0,52 g
Магнезиум 189 mg (50%***) 83,2 mg (22%***) 166 mg (44%***)
Цинк 5,6 mg (56%***) 2,5 mg (25%***) 4,9 mg (49%***)

*во 44 g со 125 ml вода

**во 88 g со 250 ml вода

***% од нутритивна референтна вредност.

Напиток за возрасни во прав со протеини, јаглехидрати, магнезиум и цинк, со вкус на малина.

Употребувајте како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Препорачана употреба: 1-2 порции дневно, веднаш по спортска активност. По интензивно вежбање: 2 порции. По лесно вежбање: 1 порција. Инструкции за мешање (1 порција): Измешајте 44 g (приближно 3 дозери, пакувањето содржи дозер) со 125 ml вода.

Состојки: малтодекстрин (51%), протеин од сурутка (млеко) (29%), шеќер, брашно од овес (2%), регулатор на киселост (лимонска киселина), магнезиум карбонат, цинк цитрат, сол, природен вкус, боја (цвекло црвена) емулгатор (соја лецитин).

℮ 1144 g = 26 порции

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.