Quamtrax Whey Protein 2000 gr


Ако го купите ова вие заштедувате

  • Чист Whey протеин концентрат подготвен по пат на микрофилтрација
  • Одлична растворливост
  • Природен извод на БЦАА
  • Повеќе од 74% протеини во 100 гр
  • Деликатесен вкус на Cookies & Cream или Strawberry
SKU: f71669135a54 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 945 Поени во вредност од 95 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 945 Поени во вредност од 95 ден!
x
12 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Состав: ултрафилтриран протеински концентрат од сурутка, 5% обезмастено какао во прав (Theobroma cacao L.), вкусови, згуснувач (ксантанова гума), засладувач (сукралоза).

Содржина: 2 kg.

ПРОТЕИН ОД СУРУТКА. Со вкус на чоколадо. Додаток во исхраната во прав за подготовка на напиток со протеини. Со засладувач. Внимание: Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана, ниту пак здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Чувајте надвор од дофат на деца.

 

Дополнителни информации
Flavor

Cookie, Strawberry

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.