,

Quamtrax Vegan Protein | 500 gr

Сподели:

Vegan Protein

100% растително потекло; без ГМО; 20,6 g* протеин

Извор на протеини од грашок и ориз

Без додаден шеќер**

Одличен вкус

*во доза од  30 g / **содржи природни шеќери

Бренд:

690 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 690 Поени во вредност од 69 ден!

Vegan Protein. . Храна во прав за подготовка на напиток со протеини од грашок и ориз. Содржи засладувачи.

Без глутен и лактоза*. *Овој производ не ги содржи тие нутриенти како дел од неговиот состав, туку е произведен со машини во кои се процесираат други производи кои ги содржат тие состојки, па може да содржи траги.

 

 

 

 

Категории: ,

Нутритивни факти

Сервирање: 1 дозер (30 g). Вкупно сервирања во пакувањето: 16.

100 g                 30 g

Енергија                                  1547,63 kJ               464,29 kJ

370,29 kcal              111,09 kcal

Масти                                     6,26 g                      1,88 g

Од кои заситени масти       1,99 g                      0,6 g

Јаглехидрати                          10,05 g                    3,02 g

Од кои шеќери                    0,77 g                      0,23 g

Протеини                                68,95 g                    20,69 g

Сол                                          0,69 g                      0,2 g

 

Аминограм / 100 g

Л-Аланин 2,81 g Л-хистидин 1,63 g
Аспартамска киселина 6,34 g Л-изолеуцин 3,38 g
Л-Цистеин 0,88 g Л-леуцин 6,3 g
Глутамична киселина 11,55 g Л-валин 3,55 g
Л-Глицин 2,63 g Л-лизин 4,05 g
Л-пролин 3,43 g Л-метионин 1,14 g
Л-серин 3,35 g Л-фенилаланин 3,97 g
Л-тирозин 3,14 g Л-треонин 2,44 g
Л-аргинин 5,58 g Л-триптофан 0,53 g

Состав: протеини од грашок 54,5%, протеини од ориз 23,5%, обезмастено какао (Theobroma cacao L.), вкусови: вкус на чоколадо, вкус на крем, вкусови: блокатор на горчливост, засладувач: сукралоза. Може да содржи траги од млеко, соја, глутен и јајца.

Употреба: Растворите едно сервирање во 250-300 ml вода.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.